• کد خبر : 12736

سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش وی از بدهی بیش از 13هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش بابت حق و حقوق‌ها، سرباز معلم‌ها، حق‌التدریس‌ها و پاداش پایان خدمت خبر داد.

به گزارش "گفتمان"
 یوسف نجفی در آیین آغاز بکار نخستین نشست هم اندیشی هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اردوگاه شهید رسولی نوشهر برگزار شد، با بیان اینکه سه نوع نگاه هزینه ای،حمایتی و حرفه ای  نسبت به آموزش و پرورش وجود داشته است،اظهار کرد: از زمان ورود به قرن 21 و عصر دانایی،نگام حمایتی به آموزش و پرورش به نگاه حرفه‌ای تبدیل شد.
 
وی با اشاره به افزایش سهم آموزش و پرورش در سبد حمایتی در این عصر، افزود: دولت ها به این باور رسیدند که مسیر توسعه از نظام سرمایه انسانی که همان آموزش و پرورش است می‌گذرد و بعد از آن توسعه انسانی مطرح شد.
 
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نگاه حرفه‌ای به آموزش و پرورش باید خود را نشان دهد، بیان کرد: تحول باید از مدرسه آغاز شود زیرا پایتخت دانش و تربیت است و معلم عهده‌دار این تربیت و دانش است و آنچه مهم است اینکه معلم در کجا تربیت می‌شود.
 
نجفی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان عهده دار تربیت تربیت کنندگان است، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان رکن اصلی تعلیم و تربیت است و هر چقدر این دانشگاه بالندگی داشته باشد می‌تواند موثر باشد.
 
وی از بدهی بیش از 13هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش بابت حق و حقوق‌ها، سرباز معلم‌ها، حق‌التدریس‌ها و پاداش پایان خدمت خبر داد و گفت: در این بین 5 هزار و 500 میلیارد تومان بدهی فقط به پاداش و پایان خدمت مربوط می‌شود.
 
نجفی با تاکید بر نگاه ویژه دولت و مجلس به دانشگاه فرهنگیان ،بیان کرد: مناسب‌ترین افراد برای بیان خواسته‌های ما، نمایندگان مجلس هستند و بنابراین تعامل بین دانشگاه فرهنگیان و مجلس باید بیشتر از گذشته باشد و نمایندگان باید با مشکلات آموزش و پرورش آشنایی بیشتری پیدا کنند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران