• کد خبر : 13748

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما آذری زبان هستیم، برد و باخت تراکتور و جان مردم در سانحه قطار سمنان برای ما مهم است.

به گزارش "گفتمان"

نادر قاضی پور در ادامه بررسی درخواست استیضاح وزیر راه و شهرسازی و در جلسه علنی روز یکشنبه افزود: آقای آخوندی یک فعال اقتصادی است و شرکت‌ها و بنگاه‌های مختلفی را تاسیس کرد، اما چرا در میان این فعالیت‌ها، کارخانه تاسیس نکردید که جوانان بتوانند در آنجا اشتغال داشته باشند و فقط دنبال تجارت بودید؟ اگر رای نیاوردید حتما یک کارخانه تاسیس کنید.
عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: آیا شما لیست اموال خود را به قوه قضائیه تحویل داده‌اید یا خیر؟ شرکت هایی که توسط اعضای خانواده شما اداره می‌شوند و به ظاهر بعد از وزارت از آنها خارج شدید، چقدر از وقت شما را گرفته است و از رانت وزارت شما استفاده کرده؟
وی با بیان اینکه لطفا نسبت خود را با خانم ‌ها و آقایانی که در شرکت‌های منتسب به شما فعال هستند را بگویید، خاطر نشان کرد: تعدادی از معاونان وزیر راه دو شغله هستند و در شرکت های خصوصی فعالیت می کنند. وزیر اطلاعات به جای اینکه در مجلس بنشیند و از وزیر حمایت کند، برود و به این تخلفات برسد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد:‌ اشخاص و وابستگان درجه یک آقای آخوندی همه در شرکت های خصوصی مشغول کار با وزارت راه هستند، نظیر شرکت ‘کیسون’.
قاضی پور خطاب به آخوندی گفت:‌ فرزند شما نیز چندین شرکت زیرساختی ثبت کرده است و محمدهادی آخوندی و احمد آخوندی شرکت های فراوانی به اسم خود دارند، بگویید کد ملی ۰۰۱۰۳۱۱۶۴۶ با شما چه نسبتی دارد؟
وی ادامه داد: املاک شما در شمال تهران و دفتر کار مجهز شما از چه راهی به دست آمده و منزلی که به آقای محمدهادی آخوندی اختصاص یافته به چه عنوان بوده و وی با شما چه نسبتی دارد؟
این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس سازمان بنادر نیز ۱۵ هزار یورو برای ماموریت خارج از کشور حق ماموریت گرفته است،‌ تصریح کرد: ساختمان بلوار کاوه، تقاطع دولت، خیابان وارسته کوچه فرهنگ پلاک ۱۰ به چه عنوان به عنوان خانه دوم شما استفاده می شود و از این به بعد مردم باید آنجا را زیر نظر داشته باشند.
قاضی‌پور گفت: بیش از یک گونی مدارک در مورد آقای آخوندی به دست آمده و همه آنها مساله دار است و در کنار این یک گونی، انتصاب های وی نیز مشکل دار است.
وی با بیان اینکه چرا فردی با لیسانس علوم قضائی را به عنوان معاون وزیر راه انتخاب کرده است، اظهار داشت: همچنین سهل انگاری هواشناسی باعث شد پرتقال و کیوی کشاورزان یخ بزند، چرا با مسئولین سازمان هواشناسی برخورد نشده است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران