• کد خبر : 14720

حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌های حوزه خلیج فارس، نشان می‌دهد که هنوز با وجود هیجان بی‌پایان در روزهایی که سکوهای ورزشگاه پیر آزادی پر می شود، چیزی برای یک جشن همگانی کم داریم.

به گزارش "گفتمان"

بازی‌های خانگی باشگاه‌های ایرانی با نمایندگان عربستان مثل سال قبل در عمان برگزار می‌شود. راجع به این بازی‌های در ظاهر خانگی و عملا خارج از خانه، دلایل برگزاری بازی‌های ایران و عربستان در کشور ثالث و انتقادات مربوط به اتفاقات سفارت عربستان پیش از این بحث‌ شده است.

 

شاید تنها نکته مثبتی که از دل این ماجرای بی‌سر و ته می‌توان بیرون آورد، حضور همزمان بانوان و آقایان در بازی‌های شبه خانگی نمایندگان ایران باشد.

 

می‌پذیریم که اگر بازی‌های استقلال و پرسپولیس در تهران برگزار می شد سکوهای پر از تماشاگر آزادی، ورزشگاه را برای حریفان به جهنم تبدیل می‌کرد؛ اما حضور 100 هزار نفری مردان در آزادی، آنقدر پرتکرار است و خواهد بود؛ که می‌شود از این چند بازی گذشت و بعد انتقاد از محرومیت از میزبانی، تمرین حضور بانوان در کنار آقایان را به فال نیک گرفت. حضوری که عادت نداریم در ورزشگاه‌های خودمان آن را جشن بگیریم. اگرچه؛ باز کردن درهای آزادی به روی بانوان را در روزهای عزاداری و تشییع ستاره‌های فوتبالی خیلی خوب یاد گرفته‌ایم.

 

قابی که از بازی استقلال در برابر التعاون دیدیم، نشان می‌دهد می‌توان جشن‌ها را طور دیگری هم برقرار داشت. هیجان برد تیم محبوب را با افراد جدیدی هم می‌توان شریک شد. می‌توان در خانه بازی کرد و واقعا در خانه بود؛ نه در ورزشگاه صد هزار پسری آزادی.

 

حضور بانوان ایرانی طرفدار فوتبال در ورزشگاه‌های حوزه خلیج فارس، نشان می‌دهد که هنوز با وجود هیجان بی‌پایان در بازی‌های مهم ورزشگاه آزادی و پر شدن سکوهای پیر این استادیوم، چیزی برای یک جشن همگانی - واقعا همگانی - کم داریم.

 

چیزی برای فرهنگ و روح ورزش، نزدیکی انسان‌ها به یکدیگر و شادی همه افراد جامعه کم داریم و باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. همه افراد جامعه باید تلاش کنیم. همه برای کمبودها و پیش زمینه ها تلاش کنیم.

 

 

نظرات کاربران