• کد خبر : 15636

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس گفت: در حمایت از وزارت آموزش و پرورش نمایندگان کمیسیون تلفیق دو بار به حالت قهر جلسات بودجه را ترک کردند.

به گزارش "گفتمان"

 منطقه اصفهان از کاشان، سیدجواد ساداتی نژاد در نشست وزیر آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز شهرستان کاشان اظهار کرد: این ترک جلسات به دلیل حمایت از اشتغال معلمان حق التدریس و معوقات و پاداش فرهنگیان و طرح سرباز معلمان بوده است.

وی با اشاره به حمایت دولت از طرح‌های خیرساز گفت: پنج پروژه بزرگ شهرستان کاشان در زمینه آموزش و پرورش برای بهره‌مندی نیازمند سه میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار است و خیرین منتظر مشارکت دولت در طرح‌های خود هستند.

نماینده مردم کاشان در مجلس خاطر نشان کرد: اگر به زیرساخت‌های خیر ساز در طول تاریخ نگاه کنیم در هر کوی و برزنی وجود خیرین در ساخت آب انبارها، گذرها و مساجد را می‌توان دید.

صادقی نژاد افزود: کاشان هیچگاه پایتخت نبوده ولی شهر مردم است و همیشه مردمی اداره شده است و این موضوع نشان دهنده ظرفیت‌ها توانمندی و قدرتمندی این شهر است. کاشان پنجمین شهر قدرتمند ایران است و از 13 استان کشور از نظر صنعتی جلوتر است و بدون هیچگونه کارخانه دولتی از وجود 1860 کارخانه برخوردار است.

وی گفت: مشارکت دولت در کارهای خیرین مدرسه ساز و حمایت وزارتخانه برای ایجاد اداره مستقل نوسازی مدارس در شمال استان از خواسته‌های خیرین این منطقه است. کاشان یک شهر گردشگری در کشور محسوب می‌شود و ساخت خانه معلم از ضروریات این شهرستان است.
نماینده مردم کاشان گفت: 

نماینده مردم کاشان در مجلس با بیان اینکه امروز همزمان 70 میلیارد تومان پروژه خیرساز آغاز شد که نوید خوبی برای آینده شهرستان دارد، خاطر نشان کرد: کاشان تاریخ هفت هزار ساله و سابقه یک هزار ساله در زمینه نظام آموزشی دارد و قدیمی‌ترین مدرسه علمی ایران به نام مدرسه لطیفی در این شهر ثبت شده است.

 

منبع خبر:

نظرات کاربران