• کد خبر : 15640

آخرین مسائل روز انتخاباتی و مشکلات و مسائل عمرانی و خدماتی روستاها در گردهمایی بخشداران سراسر خوزستان بررسی شد.

به گزارش "گفتمان"

این گردهمایی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی، مدیرکل امور روستایی، مدیرکل امور سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری و بخشداران استان، امروز در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

 

در این نشست که با محوریت هماهنگی و هم‌افزایی پیرامون توسعه روستاها و برنامه‌ریزی برای سال 96 برگزار شد، گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه‌ها در حوزه توسعه روستایی ارائه شد و طرح‌ها و اقدامات در سال 96 مورد همفکری و برنامه‌ریزی قرار گرفت.

 

همچنین در این نشست مسائل حقوقی، قانونی و اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مطرح و بررسی شد.

 

مدیرعامل بیمه بنیاد برکت کشور نیز در این گردهمایی اعلام کرد: بنا داریم با نرخ‌های پایین روستاییان را بیمه درمان تکمیلی کنیم؛ همچنین پنج طرح مدنظر قرار گرفته است که در قالب آن‌ها تمام هزینه‌های بستری بیماران روستایی در بیمارستان‌های دولتی به‌صورت کامل پرداخت خواهد شد.

 

وی افزود: طرح دیگری که مدنظر داریم بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی روستاییان است و مقرر شده با هماهنگی استانداری خوزستان این طرح کلیه روستاهای استان را پوشش دهد و شامل خسارات زلزله، سیل، صاعقه و آتش‌سوزی است. 

 

منبع خبر:

نظرات کاربران