• کد خبر : 17500

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از سال آینده همانند بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

به گزارش "گفتمان"

علی ربیعی در حاشیه جشنواره نیکوکارآفرین و تجلیل از مدیران موفق اقتصاد مقاومتی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی امسال درنظر دارد مطالبات پزشکان و سایر مراکز درمانی طرف قرارداد را تصفیه کند و فاصله پرداختی ها را به کمتر از 4 ماه برساند گفت: این سازمان تلاش می کند با پولی که ذخیره می کند حداقل حقوق بازنشستگان را پلکانی افزایش دهد.

 

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری برای پرداخت عیدی و آخرین حقوق بازنشستگان در سال 95 با هیچ مشکلی روبرو نیستند تاکید کرد : با هزار میلیارد تومانی که دولت برای بازنشستگان صندوق کشوری درنظر گرفته است امسال هم حقوق این گروه از بازنشستگان پلکانی افزایش خواهد یافت.
 
ربیعی همچنین از صدور بخشنامه ای خبر داد که براساس آن زنانی که از بهزیستی فرزند قبول می کنند مشمول مرخصی زنان باردار می شوند.
 
وی به اهمیت توسعه صنعت گردشگری از طریق فضای مجازی اشاره کرد و افزود: این صنعت ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد فرصت های شغلی جوانان دارد.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین صنعت پوشاک و کفش را از دیگر صنایع اشتغال زا دانست و تاکید کرد:  دولت برای توسعه این صنعت نیز برنامه های خوبی دارد.
 
ربیعی ظرفیت ایجاد اشتغال در صنعت کفش و پوشاک کشور را تا پانصد هزار شغل اعلام کرد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران