• کد خبر : 1799

رئیس بخش امنیتی یک شرکت بین‌المللی که از اتباع نروژ به‌شمار می‌رود به پرداخت پول به داعش و تجارت با این گروه تروریستی متهم شده است.

به گزارش "گفتمان"  به نقل از وی‌جی نیوز، جیکوب وارنرز نروژی رئیس بخش امنیتی شرکت سیمان سوریه است. او تایید کرد که این شرکت به داعش پول پرداخت کرده است. این شرکت اکنون وی را به تجارت با داعش در سوریه و کمک مالی به این گروه تروریستی متهم کرد. اتهامات وارده در ارتباط با جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در سوریه بوده است.

وارنس در این ارتباط گفت: ما تصمیم گرفتیم هر آنچه می‌توانیم برای حفظ عملیات و ادامه کار برای حفظ کارخانه و درآمدزایی به شیوه‌ای درست انجام دهیم.

صندوق سرمایه‌گذاری نفت نروژ تأیید کرد که یک سرمایه‌گذاری 4.2 میلیارد دلاری در این شرکت انجام داده و یکی از بخشهای بازنشستگی دولت اعلام کرد که درصورت صحت سرمایه‌گذاری این شرکت و پرداخت پول به داعش برای حفظ پروژه‌ها، مسئله ساز است.

وارنز از سپتامبر 2011 تا اکتبر 2013 به‌عنوان رئیس بخش امنیتی کارخانه مشغول فعالیت بود.در این دوره شرکتهای بین‌المللی دیگر از سوریه خارج شدند. شرکت سیمان لافارژ 135 کارمند بین‌المللی خود را از این کشور خارج کرد اما به فعالیت با 300 نیروی محلی ادامه داد. وارنز قراردادی محلی داشت اما تنها کارمند غیر سوری به شمار می‌رفت.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران