• کد خبر : 2120

«رمضانعلی سبحانی فر» رئیس کانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی حزب اعتدال و توسعه، طی بیانیه‌ای روز مجلس شورای اسلامی را به عموم نمایندگان خدوم فعلی و ادوار مجلس تبریک گفت.

به گزارش "گفتمان" به نقل از روابط عمومی کانون نمایندگان مجلس، متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

((حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر))

فرا رسیدن دهم آذر سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و مزین شدن این روز به عنوان روز مجلس، درنگی هر چند کوتاه را در اندیشیدن به چیستی و چرایی این نامگذاری می‌طلبد.

مجلس به عنوان نهادی بر آمده از خواست‌های عمومی، سمبل حاکمیت قانون و محلی برای دستیابی و استیفای حقوق شهروندی در حوزه‌ها و شئون متنوع و مجالی برای برتری بخشی به سلیقه جمعی بر فردی و احترام گذاشتن به حقوق فردی شهروندان است.

با پیروزی انقلاب اسلامی و به تبع تحولات شگرفی که در شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و دگرگونی که در نظام ارزشی پدید آمد، مجلس نیز سیری متفاوت را در فرآیند تاریخی خویش پیمود و موجد و موجب بالا رفتن شاخص‌های مردمسالارانه گشت.

مجلس شورای اسلامی محلی برای تضارب آراء، عرصه‌ای برای نمایندگی سلایق گوناگون و گذرگاهی امن و حیاتی در راه دست یافتن به آرمان‌های متکی بر انقلاب مردمی بهمن 57 به شمار آمده و بدل به تجلی گاه خواست‌های مردمی شده است.

ادامه نگاه مترقیانه شهید مدرس به نهاد مجلس که آن را به منزله تمام ایران، عصاره ملت، مرکز ثقل و تنها مرجع تصمیم گیری در مملکت می‌دانست را باید در دیدگاه امام راحل (ره) که به حق و هوشمندانه مجلس را در رأس امور و عصاره فضائل ملت می‌داند دنبال کرد و رهنمودهای رهبر عظیم الشأن انقلاب را نصب العین قرار داد.

7 اسفند 94 حماسه‌ای شکوه‌مندانه و ملی و مردمی بود در تاکید بر در راس امور بودن نهاد مجلس و در پیش گرفتن مشی اعتدال و پرهیز از کندروی‌ها و تندروی‌هایی آفت گونه، که تندرستی و سلامت این درخت تناور را به خطر انداخته بود.

مجلس دهم با عزمی جدی به دنبال ریل گذاری‌های کارشناسانه در تمامی حوزه‌ها و بخش‌ها است تا بتواند با تعامل خردورزانه و عقلایی و دوشادوش قوای دیگر، کشور را به سرمنزل مقصود برساند.

توسعه و پیشرفت همه جانبه ایران سرفراز، بی همدلی و اتحاد قوای سه گانه و حرکت در حدود تعیین شده و مصرح توسط قانون اساسی که از برکات نهاد مجلس است، میسر نخواهد شد.

دستیابی به اهداف والایی که ثمره مجاهدت‌ها و رشادت‌های سالیان متمادی ملت مقاوم ماست، مستلزم جد و جهد وافر و اهتمام جدی در عمل به تکالیف نمایندگی و ایستادن بر عهد و پیمانی است که در پیشگاه قرآن و ملت بر دل و زبان جاری کرده‌ایم.

اینجانب به عنوان عضوی کوچک ولی نماینده مردمی بزرگ در خانه ملت و در قالب عضوی از کانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی حزب اعتدال و توسعه، روز مجلس را به یکایک همکاران خویش تبریک گفته و آرزومند توفیق و بهروزی روزافزون برای یکایک شما عزیزان هستم.

رمضانعلی سبحانی فر

10 آذر 1395

 

خبر فارسی

نظرات کاربران