• کد خبر : 22221

استعفای شهردار بعد از هفت ماه روی کار آمدن مدیریت کلانشهر تهران را دچار اختلال و فضا را غبارآلود می‌کند. شهرداری در مقیاس کوچک مثل نانوایی است و نباید درنگی در آن صورت بگیرد. باید چرخ شهر مرتب بچرخد و خللی ایجاد نشود. قرار نیست که برای ما اصلاح‌طلبان فرش قرمز پهن کنند و تا آخر کار هم همه چیز گل و بلبل باشد و ما کار کنیم.

به گزارش "گفتمان"

احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت طی یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت:
شورای شهر جایی است که از ابتدا گفته‌ایم باید از مسائل سیاسی و حاشیه‌ها دور باشد زیرا حاشیه‌ها، انجام وظیفه را دچار مشکل می‌کند و هزینه آن به چشم شهر و مردم می‌رود.

دوستان اصلاح‌طلب در ابتدای شکل‌گیری شورای پنجم بحث شفافیت و صداقت را مطرح کردند که مسائل را به طور واضح و آشکار با مردم در میان بگذارند نه اینکه گنگ و مبهم با مردم صحبت کنند. مبهم بیان کردن مسائل ایجاد حاشیه می‌کند و امکان خدمتگزاری را تضعیف می‌سازد. اگر بحث بیماری آقای نجفی مطرح است به طور شفاف بیان شود. مگر مردم امین ما نیستند و مگر اعضای شورای شهر با رای بالای همین مردم انتخاب نشدند؟ رفتارهای اینگونه چندان اصلاح‌طلبانه نیست. طبق قانون شوراها و شهرداری، داشتن سلامت جسمی جزو شروط پذیرفتن مسئولیت‌هاست. 

چنانچه نوع بیماری به گونه‌ای باشد که امکان ادامه کار فراهم باشد و ادامه کار لطمه‌ای وارد نکند، مشکلی نیست ولی اگر بیماری طوری باشد که به امکان انجام وظیفه آسیب برساند، اشغال شدن سِمَت درست نیست. در نظر گرفتن این نکته مهم است که سمت‌ها متعلق به مردم است و نباید با آن تعارفی برخورد شود. اینکه شهردار استعفا دهد و شورا نپذیرد در شأن جریان اصلاح‌طلب نیست.

 ضمن اینکه ‌انداختن توپ به میدان رقیب و بهانه‌هایی مثل افشاگری هم پذیرفتنی نیست. مردم کسی را برای افشاگری انتخاب نمی‌کنند. ما به حد کافی عوارض افشاگری را در مملکت‌مان دیده‌ایم که یک نمونه آن افشاگری‌های دانشجویان پیروی خط امام بود که یکی‌یکی از برخی زیاده‌روی‌ها و افشاگری‌ها عذرخواهی می‌کنند. اگر واقعا جرم و تخلفی هست باید به دستگاه‌های ذیربط و نظارتی منعکس شود تا پیگیری کنند. مردم با رای خود عده‌ای را جایگزین عده دیگر کرده‌اند و توقع کار صادقانه دارند. استعفای شهردار بعد از هفت ماه روی کار آمدن مدیریت کلانشهر تهران را دچار اختلال و فضا را غبارآلود می‌کند. شهرداری در مقیاس کوچک مثل نانوایی است و نباید درنگی در آن صورت بگیرد. باید چرخ شهر مرتب بچرخد و خللی ایجاد نشود. قرار نیست که برای ما اصلاح‌طلبان فرش قرمز پهن کنند و تا آخر کار هم همه چیز گل و بلبل باشد و ما کار کنیم.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران