• کد خبر : 2830

فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله (ص)۴ در منطقه عمومی جنوبشرق کشور برگزار خبر داد.

به گزارش "گفتمان" امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله (ص)۴ از فردا به ‌مدت سه‌روز در منطقه عمومی جنوب شرق کشور در وسعت ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع و با ‌شرکت یگان‌های مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

او افزود: مهمترین اهداف این ‌رزمایش، ارزیابی آمادگی نیروهای شرکت‌کننده با توجه به‌ نیاز عملیاتی روز بر مبنای دکترین جنگ ترکیبی در زمینه‌های تحرک و جابجایی سریع، ارتقای شایستگی رزمی و کارآمدی نیروها، تمرین عملی آموزش‌های تئوریک و به کارگیری همزمان کارکنان رده‌های مختلف فرماندهی با تمرکز بیشتر به‌ انتقال تجربه و به کارگیری فرماندهان جوان‌تر در کلیه‌ رده‌های فرماندهی و ستادی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین تصریح کرد: از دیگر اهداف این‌ رزمایش، کاهش زمان عکس‌العمل نیروها با توجه به‌تهدیدات پیشرو و استفاده از اشراف اطلاعاتی با مشارکت مردم بومی منطقه خواهد بود. 

حیدری افزود: در این رزمایش بخشی از توان نیروهای زمینی در راستای استفاده از تجهیزات نوین ساخته شده و بهینه شده توسط صنایع دفاعی داخلی و سازمان جهاد خود کفایی نیروی زمینی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران