• کد خبر : 2869

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:تنها گوشه ای از توانمندیها و قابلیت های دفاعی و رزمی نیروی زمینی رسانه ای و منتشر خواهد شد.

به گزارش "گفتمان" به نقل از میزان ،  امیر سرتیپ کیومرث حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش بر اساس ماموریت ذاتی خود در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی ونظام جمهوری اسلامی ایران باید همواره آماده باشد و یکی از مهمترین راه های نیل به آمادگی برپایی رزمایش هاست.

وی ادامه داد: رزمایش محمد رسول الله (ص) متناسب با نیازهای عملیاتی روز و بر مبنای دکترین جنگ ترکیبی و نبردهای ناهمتراز و برای افزایش  ضریب امنیت منطقه حساس جنوب شرق وارتقای شایستگی های رزمی وکارآمدی های نیروها در روز یکشنبه به مدت سه روز در منطقه ای به وسعت بیش از 200،000 کیلومتر مربع اجرا خواهد شد.

امیر حیدری اضافه کرد: در این رزمایش نیروهای هوابرد، زرهی، ویژه ، جنگال ، پهپاد ، هوانیروز و همچنین هواپیماهای نیروی هوایی و سایتها  و رادارهای پدافند هوایی حضور داشته و دریک صحنه رزم واقعی ضمن انتقال تجارب در حوزه های طرح ریزی و اجرا به جوانان گوشه هایی از توانمندی ها و روحیه رزمی در شرایط دشوار و کاهش زمان عکس العمل را تمرین خواهند کرد. 

وی با بیان اینکه در این رزمایش تعدادی از تجهیزات، گلوله ها و موشک های ساخته و بهینه شده را مورد استفاده عملیاتی قرار میدهیم، گفت: در این رزمایش بیشتر روی تاکتیک ها و نیروهای انسانی مومن، ایثارگر و انگیزه های معنوی شان تکیه داریم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه گفت: ما به دنبال تبیین این حقیقت هستیم که به کمک کشورهای منطقه امکان تامین امنیت را داریم و بر همین اساس شعار محوری رزمایش، "امنیت منطقه و صلح پایدار در سایه اقتدار دفاعی و وحدت اسلامی" تعیین شده است.

وی افزود: این رزمایش با حضور یگان های مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در منطقه جنوب شرق کشور به وسعت بیش از 200 هزار کیلومتر مربع با اعزام یگان های تکاور و واکنش سریع و عملیات هوابرد از مناطق استقرار دور دست به منطقه عملیاتی و انجام هلی برد نیروهای ویژه در مناطق حساس آغاز خواهد شد.

امیر حیدری تصریح کرد: در مراحل مختلف این رزمایش اقدامات غافلگیرانه برای مقابله با نفوذ دشمن با اشراف اطلاعاتی و استفاده از سامانه های اطلاعاتی،‌ پهپادی،‌ جنگ های الکترونیک و نیروهای ویژه با مشارکت مردم بومی منطقه اجرا خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: همچنین شلیک انواع موشک های ساخت صنایع دفاعی توسط بالگردهای هوانیروز و عملیات پهپادهای تهاجمی علیه مراکز فرماندهی و کنترل و مراکز تجمع دشمن نیز در دستور کار رزمایش قرار گرفته است.

فرمانده نزاجا گفت: یکی دیگر از مراحل رزمایش، شوک غافلگیرکننده با اجرای پدافند در ساحل با حجم آتش انبوه و اجرای کمین و سدهای جاده ای بوده و قابلیت سلاح های جدید ابتکاری ساخت جهاد خود کفایی نیز به نمایش گذاشته می شود.
امیر حیدری اظهار کرد: در این رزمایش تاکتیک های ابتکاری و نوین رزمی از جمله زمین مسلح هوشمند بکار گرفته می شود تا حداکثر غافلگیری و تلفات انسانی و تجهیزاتی را به دشمن تحمیل نماید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تنها گوشه ای از توانمندیها و قابلیت های دفاعی و رزمی نیروی زمینی رسانه ای و منتشر خواهد شد افزود: لازم می دانم از همراهی و پشتیبانی مردم عزیز منطقه رزمایش و همدلی برادران محترم اهل سنت و سران قبایل و طوایف در مدت سه ماه تمرینات سربازان و درجه داران و افسران مستقر در منطقه جنوب شرق تشکر کنم.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران