• کد خبر : 2881

سخنگوی شورای نگهبان گفت: دوستان مجلس در تلاش هستند که اصلاحات کلی انتخابات را تا زمان برگزاری انتخابات ۹۶ برسانند.

به گزارش "گفتمان" عباسعلی کدخدایی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست سیاست‌های کلی ناظر بر انتخابات گفت:‌ این طرح اخیراً در دولت و مجلس اعلام شده که بعید است بتوانند قانون جامع انتخابات را ظرف این مدت تا انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ انجام دهند.

او در ادامه افزود: صحبت‌هایی که با رئیس مجلس و نمایندگان داشتیم مبنی بر این بود که شاید بتوانند مواردی که لازم است اصلاح شود تا بعداً قانون جامع ارائه شود.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: دوستان مجلس در تلاشند که اصلاحات کلی انتخابات را تا زمان برگزاری انتخابات ۹۶ برسانند.

او در ارتباط با برگزاری انتخابات الکترونیک در انتخابات اردیبهشت ۹۶ گفت: شورای نگهبان در یک مرحله احراز صلاحیت با رعایت مسائل امنیتی موافقت کرده است و در بخش‌های دیگر هم اگر جهات امنیتی رعایت شود، شورای نگهبان همچنان موافق است و آمادگی دارد با وزارت کشور هماهنگی کند و انتخابات الکترونیکی برگزار شود.

کدخدایی در رابطه با سازوکار سیاست‌های کلی انتخابات گفت: در درجه اول سازوکار این سیاست‌ها قانون است و تا سیاست‌ها به صورت قانون در نیاید لازم‌الاجرا نیست.

سخنگوی شورای نگهبان درباره اینکه آیا اقدامات وزارت کشور در بحث انتخابات الکترونیکی به گونه‌ای است که این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، گفت:  طبق آخرین مکاتبات مقرر شد با رعایت شرایط مطرح شده اگر وزارت کشور آمادگی داشته باشد، شورای نگهبان هم آمادگی دارد و بعد از این پاسخی از سوی وزارت کشور دریافت نکردیم.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران