• کد خبر : 2930

یک فعال حوزه جوان گفت: مهم ترین ضرورت پاسخگویی مسئولان به جوانان انتقال اندیشه و تجربه است.

به گزارش "گفتمان" «حسین نقاشی»در گفت و گو با برنا با ضروری دانستن پاسخگویی مسئولان به جوانان گفت: از مهم ترین دلایل این موضوع انتقال تجربه و اندیشه از نسل گذشته به نسل جوان است .

این فعال اجتماعی با بیان این که مسئولان کنونی همان نسل های انقلابی هستند که در ابتدای انقلاب و بعد از جنگ به موقعیت های سیاسی و سازمانی رسیده اند گفت: اکنون با گذشت 37 سال، مهم ترین ضرورت پاسخگویی مسئولان به جوانان، انتقال تجربه از نسل انقلاب به نسل جوان است تا برای کسب سمت های مدیریتی آماده شوند.این امر درحالی است که در قانون اساسی بر اصل پاسخگو بودن تأکید شده است.

نقاشی با برشمردن مشکلات جوانان افزود: امکان کسب موقعیت مدیریتی مخصوصا در میان جوانانی با دیدگاه اصلاح طلبی وجود ندارد .

او با برتر دانستن دوره ریاست جمهوری روحانی نسبت به دولت قبل گفت: در این دوره فضا برای جوانان اصلاح طلب بازتر شده است اما باز این قشر از جوانان با وجود توانمندی و دانش بسیار نتوانسته اند تجربه لازم را کسب کنند.

نقاشی مشکلاتی نظیر بیکاری با وجود شرایط سخت اقتصادی و ناتوانی در تشکیل خانواده را از مشکلات اصلی جوانان دانست و افزود: مشکل فرهنگی هم از دیگر مشکلات جوانان دانست و در دهه های اخیر دچار بحران های فرهنگی و اجتماعی هستیم  که در رأس آسیب دیدگان، جوانان هستند

 

خبر فارسی

نظرات کاربران