• کد خبر : 2959

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برقراری جو پایدار در اکثر مناطق کشور، از افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش "گفتمان" احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و تصاویر ماهواره هواشناسی، امروز ناپایداری به صورت بارش پراکنده برف و باران و وزش باد در پاره‌ای نقاط شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و به تدریج از بعدازظهر در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 22 و 23 آذر، در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم خواهد بود، براین اساس افزایش نسبی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در روز چهارشنبه 24 آذر، با ورود سامانه بارشی فعالی از سمت شمال غرب و غرب کشور، بارش‌ها در نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد. همچنین خلیج فارس و تنگه هرمز طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 22 و 23 آذر، صاف همراه با غبارمحلی با بیشینه و کمینه دمای10 و 1 و 11 و 2 و درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران