• کد خبر : 2983

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم برخورد با مفسدان اقتصادی گفت که اگر با مفسدان اقتصادی برخورد نشود در کشور ریشه پیدا کرده و در نهایت باعث نابودی نظام می‌شود؛ اگر با مفسدان اقتصادی برخورد نشود مدیون خون شهدا می‌شویم.

به گزارش "گفتمان"  حمزه امینی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با تبریک  هفته وحدت و سالروز میلاد با سعادت پیامبر و امام صادق (ع) به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و تمامی مسلمانان جهان ابراز امیدواری کرد که جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی مشتی محکم به دهان دشمنان اسلام به ویژه آل سعود ملعون و وهابیت بزند که پرورش دهنده  داعش است.

نماینده هشترود در ادامه با یادآوری بارش بی‌سابقه و تگرگ در منطقه وسیع هشترود و به دنبال آن بروز خسارات زیاد برای کشاورزان گفت: در پی این بارش در بعضی از روستاها تمامی دارایی‌ها و محصولات کشاورزی طعمه سیل و تگرگ شد همچنین زیرساخت‌های مخابراتی، راه ها، پل‌ها، چاه‌های آب و کشاورزی ، درختان میوه و صیفی جات به طور کامل و صد در صد خسارت دیدند.

وی ادامه داد: در این شرایط با وجودی که مسئولان استانی با حضور در مناطق حادثه دیده و تهیه گزارشات و ارسال به دولت تاکنون هیچ اقدام اساسی و عملی از سوی دولت انجام نشده؛ جای تعجب و سوال است که رییس جمهور برای بارش برف در شهرهای شمالی کشور در کمترین زمان چندین میلیارد هزینه خسارت پرداخت می‌کند اما برای شهرستان‌های هشترود و چاراویماق هیچ اقدامی نشده، شاید اهمیت نارنگی و پرتغال بیش از گندم است.

امینی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت که بهترین راه برای تحقق این امر رهبری تقویت کشاورزی است. قطعا امروز هم شهرستانی مثل هشترود می‌تواند انبار غله در کشور شود اما این موضوع به شرط توجه دولت به این مناطق محقق می‌شود.

وی با انتقاد از عدم بهره‌برداری از سد سهند هشترود علی رغم گذشت حدود 10 سال از احداث و آبگیری آن نسبت به نبود شغل و درآمد در روستاها تذکر داد و آن را باعث مهاجرت روستاییان به شهرهای بزرگ دانست و گفت که این مهاجرت‌ها و تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ باعث معضلات اجتماعی می‌شود رویه که برخلاف شعار تمرکز زدایی است.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران