• کد خبر : 3020

رییس کمیته المپیک روسیه اعلام کرد دولت این کشور نقشی در اتفاقات مربوط به دوپینگ نداشته و مطمئن است روسیه از المپیک زمستانی 2018 محروم نمی‌شود.

به گزارش "گفتمان"  به نقل از Inside the games، الکساندر ژوکف که ریاست کمیته المپیک روسیه را به عهده دارد اعلام کرد دولت روسیه در دوپینگ ورزشکاران نقشی نداشته است و سیستمی برای دادن داروهای نیروزا به آنها و جلوگیری از محرومیت آنها در این کشور وجود نداشته است.

ژوکف همچنین در صحبت‌های خود اظهار کرد کمیته المپیک روسیه با وادا و مک لارن همکاری می‌کند. روز جمعه قسمت دوم گزارش مک لارن منتشر شد که نشان می‌داد بیش از هزار ورزشکار روسی در بازی‌های المپیک و پارالمپیک دوپینگ داشتند. ژوکف نیز مانند بیشتر مسئولان روسیه این مساله را انکار کرد. او در این باره به TASS گفت: هیچ سیستم دوپینگی در روسیه وجود ندارد. باید این مساله بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد. هیچ شواهدی وجود ندارد.

ژوکف اعلام کرد مطمئن است روسیه از مسابقات المپیک زمستانی پیونگ یانگ 2018 محروم نمی‌شود.

ژوکف در ادامه صحبت‌های خود افزود: با وادا همکاری می‌کنیم. در حال حاضر آژانس ضد دوپینگ روسیه کاملا مستقل است. بودجه فعالیت ضد دوپینگ نیز افزایش یافته است. هر کار بتوانیم انجام می‌دهیم. سیستم ضد دوپینگ روسیه باید سریعا احیا شود و آزمایشگاه نیز همین طور تا بتواند بهتر کار کند.

پاول کولوبکف، ورزش جدید روسیه اعلام کرده است رودچنکف، رییس سابق آزمایشگاه ضد دوپینگ مسکو مسئول این اتفاقات بوده است.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران