• کد خبر : 385

سفیر عربستان در بحرین مدعی شد ایران در پشت‌پرده تمام بی‌ثباتی‌های منطقه از جمله بحران یمن است و تحریکات این کشور در یمن به حدی رسیده که انقلابی‌ها «کشتیرانی بین‌المللی» را تهدید می‌کنند.

 «عبدالله بن عبدالملک آل شیخ» سفیر عربستان در بحرین مدعی شد ایران در راستای عدم ثبات منطقه و مداخله در امور کشورهای دیگر گام برمی‌دارد و در ادامه از جامعه بین‌المللی درخواست کرد جلوی این اقدامات را بگیرند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، وی افزود: تعرض به مرزهای عربستان و شلیک موشک از یمن به سمت این مرزها اتفاق نمی‌افتاد اگر حمایت  و تشویق نظام ایران نبود، ‌حمایتی که به حد تشویق انقلابی‌های یمن به تهدید کشتیرانی بین‌المللی رسیده است.
 
عبدالله بن عبدالملک سپس افزود: ایران همچنان به روش خصمانه خود در قبال منطقه و مداخله در امور داخلی کشورهای عربی بی‌ثبات ادامه می‌دهد؛ آنچه از آشوب‌ها و بی‌ثباتی‌ها در یمن شاهد هستیم چیزی جز امتداد مداخله آشکارانه در یمن نیست تا در نهایت تلاش‌های بین‌المللی برای حل این بحران بر اساس قطعنامه 2216 به شکست بیانجامد.
 
سفیر عربستان در پایان مدعی شد: با کمال تاسف ، ایران همچنان به حمایت خود از انقلابی‌های یمن ادامه می‌دهد و آنها را با اسلحه، کارشناس نظامی و موشک حمایت می‌کند ؛ موضوعی که دردهای ملت یمن را چند برابر کرده است.


 

نظرات کاربران