• کد خبر : 497

حسین الله کرم یکی از چهره های ارشد این جریان بلافاصله در واکنش به این رفتار معنادار مجلس عنوان داشت که 157 نماینده حامی فتنه در این مجلس وجود دارد.

سه شنبه یازدهم آبان ماه 1395 پارلمان ایران شاهد اتفاقی بزرگ بود.

مجلس دهم در پنجمین ماه شروع به کار خویش در رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان آزمونی دشوار را در پیش داشت.

تندروها با راه انداختن جنگ روانی و استفاده ابزاری از وقایع انتخابات 88 در جهت مرعوب ساختن سایر فراکسیون های مجلس بودند.

با ایجاد فضاسازی کاذب علیه وزیر آموزش و پرورش و نقش وی در 88 به دنبال حذف یکی از چهره های اصلاح طلب کابینه اعتدال بودند.

اتفاقا روی فتنه گر بودن دکتر دانش مانورهای متعددی انجام دادند تا شاید از پرتو همین فضاسازیهای خاص کلیت مجلس را علیه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بشورانند.

اما افراطیون این بار بر خلاف سال 92 در این پروژه شکست خوردند.

از دلایل خشم تندروهای پارلمان سابقه رای عدم اعتماد این سه وزیر در مجلس نهم بود.

مرتب و به صورت متواتر چهره های رسانه ای افراطیون حتی تا قبل از جلسه رای اعتماد این سه وزیر با تندی از رییس جمهور انتقاد کردند که چرا این سه چهره به مجلس پیشنهاد شدند؟!

در سخنان مخالفان این سه وزیر هم در جلسه رای اعتماد به کرات شنیدیم که مگر در کشور قحط الرجال است که دوباره این سه نفر به مجلس معرفی شده اند؟

اما در نقطه مقابل تندروها اصلاح طلبان، اعتدالیون و اصول گرایان معتدل با هوشمندی به مقابله با تندروها پرداختند.

کارآمدی این ائتلاف زمانی خودش را نشان داد که یک چهره شناخته شده اصلاح طلب مانند دکتر دانش علی رغم همه جوسازی ها با بیش از 57 درصد آرای نمایندگان توانست به کابینه اعتدال بپیوندد.

در واقع این بهترین پیام مجلس دهم برای دولت تدبیر و امید بود.

رفتار زیرکانه مجلسیان به گونه ای بود که خزان واقعی جریان افراطی را در پاییز 95 عیان ساختند.

حسین الله کرم یکی از چهره های ارشد این جریان بلافاصله در واکنش به این رفتار معنادار مجلس عنوان داشت که 157 نماینده حامی فتنه در این مجلس وجود دارد.

از دیگر پیام های جهت دار اعضای خانه ملت در جلسه علنی روز سه شنبه ابراز ناخرسندی نمایندگان حامی دولت از جدا شدن علی جنتی از دولت یازدهم بود که این امر هم برای افراطیون مجلس ناگوار بود.

نکته دیگر پیوستن چهره های ایثارگر مجلس نظیر غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت بود که از روی ویلچر به خطابه ای شورانگیز در رد تفکر افراطی گری و دفاع از گفتمان اعتدال پرداخت.

این جانباز جنگ تحمیلی که دو پایش را در جنگ ایران و عراق از دست داده است بخوبی از استفاده ابزاری دلواپسان از انتخابات 88 انتقاد نمود.

این نماینده ایثارگر که رییس فراکسیون اعتدال است یک تنه بر بیش از 117 نماینده حامی تندرو فائق آمد و مخالفان قسم خورده دولت در بهارستان را سر جایشان نشاند.

این پیروزی قاطع اعتدال گرایان می تواند به افزایش اعتماد به نفس مردم در انتخابات 96 کمک شایان توجهی نماید و راه را برای پیروزی اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در انتخابات شوراها که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود فراهم نماید.

اینک دولت روحانی می بایست با این پشتوانه مطلوب پارلمانی در شش ماه منتهی به انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری، به دغدغه های فاتحان 24 خرداد 92 در سیاست داخلی توجه بیشتری نماید و با ورود چهره های اصلاح طلب به بدنه دولت، ضریب کارآمدی دولت یازدهم در تحقق مطالبات حامیان دولت را افزایش دهد.

 

 

خبر فارسی

نظرات کاربران