• کد خبر : 7852

همزمان با مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی جمع کثیری از مردم انقلابی برای شرکت در مراسم تدفین یار دیرین امام و رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور پیدا کرده اند.

به گزارش "گفتمان"
در حال حاضر مردم سیاه پوش با استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی به همراه فرزندان و خانواده برای شرکت در این مراسم به حرم مطهر امام می آیند.
 
تعداد شرکت کنندگان در این مراسم لحظه به لحظه در حال افزایش است و حرم مطهر کاملا برای حضور مردم و زائران برای تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی و تجدید بیعت با امام و رهبری آماده شده است.
 
همچینن برای رفاه حال مردم، شهرداری منطقه حسن آباد و بسیج ادارات شهرستان ری ایستگاه صلواتی برپا کرده اند و از مردم پذیرایی می کنند.
 
براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، مردم از درب های شمالی و شرقی حرم امام (ره) به صورت دسته دسته وارد می شوند.
 
** وداع با یار دیرین امام و رهبری
 
جمع کثیری از مردم انقلابی از ساعت اولیه امروز در قسمت شمالی حرم امام (ره) تجمع کرده و منتظر ورود به داخل حرم مطهر امام راحل هستند.
 
به گزارش ایرنا، براساس برنامه تعیین شده قرار است پس از ورود پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای خاکسپاری درب های حرم به روی مردم باز شود.
 
براساس مشاهدات خبرنگاران ایرنا هم اکنون تعداد زیادی از مردم در قسمت شمالی حرم و همچنین دیگر نقاط حرم در انتظار ورود پیکر یار دیرین امام و رهبری هستند.
 
از نکات قابل توجه در مراسم خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانیٰ حضور مردم از سراسر کشور برای شرکت در این مراسم است و هر لحظه بر تعداد مردم در حرم مطهر افزوده می شود.
 
همچنین اورژانس و آتش نشانی تهران نیز برای ارائه خدمات در حرم مستقر هستند
 
** حرم امام در انتظار پیکر آیت الله
 
در حالی که اقامه نماز میت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران پایان یافته و مردم در حال تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به سمت بهشت زهرا هستند، جمعیت بسیاری در حرم مطهر امام راحل در انتظار برگزاری آیین تدفین این مجاهد انقلاب هستند.
 
بر اساس مشاهدات خبرنگار سیاسی ایرنا، بسیاری از اقشار مختلف مردم پشت درهای ورودی حرم در انتظار ورود به محوطه هستند.
 
از ساعتی قبل پخش آیاتی از کلام الله مجید در حرم امام راحل آغاز شده است و خادمان حرم مطهر مشغول هدایت مردم در بخش های مختلف هستند.
 
مزار آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار مزار امام خمینی (ره) و حاج احمد خمینی با نمایی پوشیده شده است و در زمان برگزاری آیین تدفین، این نما از مزار برداشته می شود.
 
امروز پیر و جوان، زن و مرد در حالی برای وداع با پیکر آیت الله هاشمی به حرم امام آمده اند که تصاویری از آن مرحوم و نیز روزنامه هایی که این روزها صفحه نخست خود را به تصاویر آیت الله اختصاص داده اند، در دست دارند.
 
خبرنگاران، تصویر برداران و عکاسان از نخستین ساعات امروز در حرم مطهر امام حضور یافته اند.
 
نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی برای خدمت رسانی به مردم در بخش های مختلف حرم حضور دارند.
 
** وداع با یار دیرین امام و رهبری
 
 
همزمان با مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی جمع کثیری از مردم انقلابی برای شرکت در مراسم تدفین یار دیرین امام و رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور پیدا کرده اند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران