• کد خبر : 14848

نشست تخصصی نقش شورای شهر در اداره شهر به همت سازمان زنان حزب اسلامی کار برگزار و درمورد چگونگی یک شورای شهر کارآمد گفت‌وگو و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش "گفتمان"

 فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس عصر امروز (چهارشنبه) در نشست تخصصی نقش شورای شهر در اداره شهر که به همت سازمان زنان حزب اسلامی کار برگزار شده بود اظهار داشت: حضور نیروهای کارآمد و متخصص در شورای شهر از ضروریات است.

وی اظهار امیدواری کرد: انشاءالله همانگونه که وعده داده شده در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شاهد سهمیه 30 درصدی زنان در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان باشیم.

ذوالقدر به طرح بازنشستگی پیش از موعد زنان در مجلس اشاره و تصریح‌کرد: برخی از بانوان با توجه به مشکلات روحی زنان درخواست پیش از موعد از ما داشتند که ما در راستای تحکیم خانواده و منویات مقام معظم رهبری طرحی را در این خصوص از سوی فراکسیون مجلس ارائه کردیم اما شورای نگهبان این طرح را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند و مجمع نیز خواستار قید شرط سنی شده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: برخی ها معتقد بودند که این مساله خانم‌ها را از محیط کاری دور می‌کند و صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی نیز با این مساله مخالفت کرد. بنابراین به دلیل مخالفت‌های زیاد مجلس این مصوبه را حذف کرد.

به گزارش فارس، اقبال‌نیا رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار نیز در این نشست با اشاره به حقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی رابطه اصولی میان دولت و مردم است یعنی همانگونه که دولت در اجرای حقوق شهروندی بر مردم حق دارد مردم نیز این حق را متقابلا از دولت خواهند داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: شورای سیاستگذاری برنامه‌هایی را تدوین کرده تا افرادی که دارای صلاحیت لازم هستند به شورای شهر راه یابند و مشکلات مردم را حل کنند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران