• کد خبر : 159

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس کمبود تخت های ویژه بیماران سوختگی و نبود پرستار به تعداد کافی را موجب نگرانی در حوزه عنوان کرد و گفت: تخت های فعلی سوختگی در کشور پاسخگوی نیازهای بیمارستان ها نیست و باید تخت های سوختگی سه برابر تعداد فعلی باشد.

به گزارش "گفتمان" با اشاره به آمار بالای بیماران سوختگی در کشور اظهارداشت: هزینه درمان هر یک درصد سوختگی چیزی بین یک تا پنج میلیون تومان است و اکثر افرادی که دچار سوختگی می شوند توانایی مالی ندارند و جزو اقشار کم درآمد هستند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص رفع مشکلات و کمبودهای بیمارانی که دچار سوختگی می ‌شوند، گفت: طبق آمار میزان سوختگی در ایران چندین برابر متوسط جهانی است به طوری که گفته می شود آمار سوختگی در ایران 8 برابر متوسط جهانی است و بسیاری از افرادی که دچار سوختگی می شوند فوت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به درمان سوختگی و نیاز به تخت های بیمارستانی گفت: تخت های فعلی سوختگی در کشور پاسخگوی نیازهای بیمارستان ها نیست و باید تخت های سوختگی سه برابر تعداد فعلی باشد به طوری که بتواند نیازهای موارد سوختگی که در کشور رخ می دهد تأمین شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تأمین بودجه مورد نیاز برای درمان سوختگی خاطرنشان کرد: بودجه ای که به این موضوع اختصاص یافته حدود 40 میلیاردتومان است که این میزان برای حل مشکلات درمان سوختگی کافی نیست.

وی با اشاره به کمبود بیمارستان های سوختگی در برخی استان های کشور تأکید کرد: شرایط باید طوری باشد که در همه استان ها، بیمارستان سوختگی و روانی مجهز احداث شود تا مشکل کمبود تخت روانی و سوختگی برطرف شود.

قربانی یادآور شد: سوختگی نیاز به درمان و مراقبت ویژه دارد چرا که معالجه و بهبود این بیماران طولانی است لذا ایجاد بیمارستان مخصوص این بیماران ضروری است.

این نماینده مجلس درباره کمبود نیرو در زمینه درمان سوختگی نیز توضیح داد: یکی از ضعف های موجود در بیمارستان ها کمبود پرستار و بهیار ر بخش های سوختگی است.

 

 

نظرات کاربران