• کد خبر : 16630

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از حذف دفترچه در مراکز درمانی تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش "گفتمان"
 دکتر سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مراسم جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی که ظهر امروز با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون های اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان تشکل های کارگری و بازنشستگی در بیمارستان شهید دکتر معیری برگزار شد، اظهار داشت: نهضت IT برای جبران ضعف ها و عقب ماندگی هایی که در استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان بوجود آمده بود، اجرا شده است.
 
وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی همواره از سازمان های پیشتاز کشور در بهره گیری از فناوری ها نوین بوده است اما در مقطع زمانی منتهی به استقرار دولت تدبیر و امید با وجود تحولات فراوان و جهش های خیره کننده ای که در فن آوری اطلاعات روی داده بود؛ سازمان تأمین اجتماعی از تحولات این حوزه مغفول مانده و با شرایط نا مناسبی در خدمت رسانی سازمان مواجه بودیم.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی رفع کاستی ها و جبران عقب ماندگی ها را نیازمند تلاش مجاهدانه در این سازمان عنوان کرد و گفت: این موضوع در سال های اخیر با جدیت تمام دنبال شده است و امروز شاهد به ثمر رسیدن بخشی از تلاش های صورت گرفته در بهره برداری از فن آوری اطلاعات هستیم.
 
دکتر نوربخش افزود: برای حذف دفترچه زیرساخت هایی در حوزه فن آوری اطلاعات ایجاد شده است که می تواند در نظام ارجاع نیز مورد استفاده قرار گیرد و همچنین این امکان نیز فراهم است که برنامه حذف دفترچه در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در کل کشور تسری یابد.
 
وی در ادامه اضافه کرد: تأمین اجتماعی بیشترین رکورد اطلاعاتی را در کشور دارد و ٥٠ میلیارد رکورد دیتا دارد.
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی: حذف دفترچه بیمه اقدام بزرگ تأمین اجتماعی است
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی این سازمان و قابل تقدیر است.
 
مسعود پزشکیان به نبود داده و اطلاعات در کشور به عنوان یکی از مشکلات اشاره کرد و افزود: اگر داده ها در همه سطوح جمع شود همه کارها به خوبی انجام خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با داشتن داده ها و اطلاعات متمرکز، هر تخلفی را می توان شناسایی کرد و هر کسی که خدمت نگرفته یا گرفته قابل شناسایی است.
 
وی تصریح کرد: این سیستم باید نگاهش به گیرنده خدمت باشد و زمان دسترسی به خدمت مشخص باشد.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر داده ها تکمیل شود دیگر جلوی رشوه و زیرمیزی گرفته می شود و بخشی از مشکلات مردم نیز حل خواهد شد؛ چرا که داده و اطلاعات، مسایل را شفاف می کند.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: باید از زحمات مسئولان سازمان تأمین اجتماعی برای حذف دفترچه کاغذی تقدیر کرد
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در یکی از رشته هایی که پیشرفت کرده رشته پزشکی است و قبلا وابسته به کشورهای دیگر بوده است و به همت اساتید برجسته، آن قدر طبیب تربیت شد که اکنون بی نیاز از پزشکان بیگانه هستیم.
 
علی نوبخت ادامه داد: ما اکنون از نظر نیروی انسانی توانمند هستیم و کار امروز سازمان تأمین اجتماعی با حذف دفترچه ها کار بسیار بزرگی است و حتی اگر یکی از بیماران با خطای پزشکی مواجه نشود خیلی ارزشمند است.
 
نوبخت افزود: این طرح مزایای ارزشمندی دارد که باید از زحمات مسئولان سازمان تأمین اجتماعی برای این موضوع تقدیر کرد.
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: تأمین اجتماعی همیشه در ارایه خدمات پیشتاز بوده است.
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حذف دفترچه ها کارخوبی است که از سوی تأمین اجتماعی انجام شده است.
 
سلمان خدادادی افزود: چقدر خوب است داده ها به هم پیوند بخورد و خوشحالیم که این کار در قسمت درمان تأمین اجتماعی انجام شد و باید بخش درمان وزارت بهداشت به این داده ها متصل شود و همه برای ارایه خدمات یک کارت داشته باشیم.
 
وی گفت: امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد و در طول سال های اول تا دوم برنامه ششم این داده ها را متمرکز کرد.
 
وی یادآورشد: تأمین اجتماعی همیشه در ارایه خدمات پیشتاز بوده است و باید همه این خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره مند شوند.

 

منبع خبر:

نظرات کاربران