• کد خبر : 16633

استاندار تهران از واگذاری تمامی مسکن‌های مهر در استان تهران تا شهریور ماه سال 96 خبر داد.

به گزارش "گفتمان"
سید حسین هاشمی استاندار تهران در نشست خبری که امروز (چهارشنبه) در ساختمان استانداری تهران برگزارشد، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و فرا رسیدن ایام نوروز، اظهار داشت: امیدواریم که مثل سالهای گذشته انتخابات سال٩٦ با همکاری رسانه ها با سلامت و امنیت کامل و با حفظ و صیانت از حقوق مردم به خوبی برگزار شود.
 
وی با اشاره به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری و کاهش میزان تلفات و حوادث در این روز، افزود: از مردم تهران به دلیل توجه به مسائل ایمنی و رعایت هشدارها در چهارشنبه پایان سال تشکر می کنم، چرا که با این کار امسال کمترین میزان حادثه را در استان تهران داشتیم.

استاندار تهران تصریح کرد: صدا وسیما با اطلاع رسانی به موقع و درست خود موجب شد تا مردم نسبت به هشدارها توجه ویژه داشته باشند و همچنین شهروندان به حرمت خون شهدای آتش نشان همکاری کرده و چهارشنبه سوری کم خطری را پشت سر گذاشتیم.
 
 
هاشمی در ادامه تصریح کرد: یقین دارم که مردم بزرگوار با هوشمندی و آگاهی انتخابات سال ٩٦ را با حضور پر رنگ خود آن چنان پرشکوه برگزار خواهند کرد که مجددا برگ زرینی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم خواهند زد و موجب یأس و ناامیدی دشمن خواهند شد.
 
وی با اشاره به حضور همیشگی و پرشور مردم در صحنه افزود: تجربه نشان داده است زمانی حضور مردم اثر گذار است که آن ها در همه عرصه ها حضور داشته اند همانند برگزاری مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی و مراسم تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو و برگزاری یوم الله ٢٢ بهمن که مردم کوتاهی نکردند.
 
استاندار تهران تصریح کرد: ما موظف هستیم تا همیشه قدردان این ملت شریف باشیم و در راستای خدمت رسانی به آن ها از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم.
 
هاشمی گفت:وحدت عامل موفقیت آمیز هر حرکتی است و تفرقه سم مهلکی برای هر حرکت و فعالیتی است و مردم با وحدت تاکنون قدم برداشته اند و امیدواریم که با همین قدرت در انتخابات ٩٦شرکت خواهند کرد.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از اعضای شورای شهر اعلام کرده بود که 5 هزار معتاد متجاهر در سطح تهران داریم، تصریح کرد: در طرح ساماندهی معتادان متجاهر سال ٩٥، حدود٤٠٠ نفر معتاد متجاهر زن جمع‌آوری شده است و به ندرت شاهد این افراد در سطح شهر هستیم، چرا عده‌ای قصد دارند ذهن مردم را مخدوش کنند. نباید تلاش کنیم ذهن مردم را با یک گفتمان جریانی مکدر کنیم. 
 
استاندار تهران با اشاره به اینکه در ابتدای ورود دولت یازدهم تنها٤٠٠ نفر ظرفیت برای معتادان داشتیم، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت تا ٨ هزار و ٥٠٠ نفر افزایش یافته است که این کار با مشارکت و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی از جمله بهزیستی،شهرداری، نیروی انتظامی و غیره صورت گرفته است.
 
هاشمی گفت: در زمینه آسیب‌های اجتماعی ٤ محور را اولویت‌ قرار دادیم و جانمایی در شرق تهران برای ساماندهی ٣ هزار و ٥٠٠ نفر معتاد انجام شده است تا به سقف ساماندهی ١٢هزار معتاد در سطح استان تهران برسیم.
 
وی با اشاره به ساخت مسکن‌های مهر در استان تهران افزود: با تمامی مشکلات مالی موجود آمار واگذاری مسکن‌های مهر قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست و تا زمانی که آب، برق و گاز این ساختمان ها کامل نشود، اجازه واگذاری داده نخواهد شد. همچنین تا  پایان شهریور سال ٩٦ تمامی مسکن مهر واگذار می‌شود.
 
استاندار تهران درباره مشکل آب شرب تهران نیز گفت: این مشکل حل شده و با تمامی کمبودهای مالی که داشته‌ایم سعی شده نسبت به حل مشکلات اقدام شود.
 
هاشمی با اشاره به احداث بیمارستان در استان تهران گفت: بیمارستان پاکدشت افتتاح شده است و در قرچک و بهارستان نیز در سال آینده بیمارستان‌هایی افتتاح می‌شود.
 
وی درباره ساماندهی صنایع و صنوف افزود: در این خصوص بنده رضایت کامل را ندارم و باید اقدامات اساسی در مورد ساماندهی صنوف صورت بگیرد.
 
استاندار تهران همچنین درباره حقوق وزرای دولت یازدهم تصریح کرد: حقوق وزرای دولت یازدهم به زیر ١٠میلیون تومان رسیده است.

 

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران