• کد خبر : 17226

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ضمن اعلام کاندیداتوری برای انتخابات شورای شهر پنجم، توجه به توسعه حمل و نقل عمومی و حل مشکل آلودگی هوا را مهم‌ترین اولویت‌های شورای پنجم دانست.

به گزارش "گفتمان"

محمد مهدی تندگویان صبح امروز با حضور در محل فرمانداری ضمن ثبت نام در شورای شهر تهران، ری و تجریش، در جمع خبرنگاران با اعلام کاندیداتوری خود درخصوص دستاوردهای شورای چهارم گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شورای چهارم این بود که میزان ارتباط مردم با شورای شهر و شهرداری افزایش پیدا کرد و مردم مطالبات خود را از مدیریت شهری طلب کردند.

وی با بیان اینکه شفاف‌سازی در امور یکی دیگر از دستاوردهای شورای چهارم بوده است، گفت: متاسفانه با اینکه شورای شهر اقدامات خوبی در دوران چهارم داشته است، اما بسیاری از مطالبات بحق مردم مغفول مانده و نتوانستیم پیگیری‌های انجام شده را به ثمر برسانیم.

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی در شورای چهارم شهر تهران افزود: هنوز موضوع حسابرسی‌ها، واگذاری املاک به افراد خاص، قراردادهای نجومی و حتی موضوع پلاسکو، شفاف‌سازی نشده است و نتوانستیم جواب قانع‌کننده‌ای به مردم بدهیم. بخشی از این ناتوانی به تعداد و ترکیب اعضا مربوط می‌شود و به دلیل تفاوت در نوع نگرش افراد، نتوانستیم وحدت رویه‌ای در موضوعات مختلف داشته باشیم.

وی درباره اولویت‌های شورای پنجم به حل مشکل آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی بخصوص مترو تاکید کرد و گفت:‌ لازم است توسعه حمل و نقل عمومی در راستای کاهش آلودگی هوا را در دستور کار قرار دهیم.

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مورد حضورش در لیست‌های اصلاح‌طلبان اظهار کرد: در دوره چهارم در لیست اصلاح‌طلبان حضور داشتم و منتخب جامعه ایثارگران نیز بودم. اصلاح‌طلبان برای تعیین لیست برای دوره پنجم تاکنون وارد مصادیق نشده‌اند اما شاخص‌های آنان «تخصص‌گرایی و تحصیلات و سوابق مرتبط» اعلام شده است.

تندگویان در پایان ضمن انتقاد از روند ثبت‌نام کاندیداها گفت: به دلیل وجود سیستم کاغذی، هر کاندیدا حداقل دو ساعت باید وقت برای ثبت‌نام صرف کند اما اگر مدیریت یکپارچه شهری در تهران ایجاد می‌شد، با ارائه یک کد ملی تمام اطلاعات‌مان در همه سامانه‌ها قابل رویت می‌شد و این حجم کاغذبازی انجام نمی‌شد ولی متاسفانه این مهم محقق نشده است.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران