• کد خبر : 20703

رئیس سازمان کمیته امداد امام خمینی گفت: امسال با همکاری دولت و مجلس اعتبارات کمیته امداد از یک هزار میلیارد تومان بودجه به ۲ هزار و ۱۰۰‌ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش "گفتمان"

پرویز فتاح صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به وفاق و همدلی موجود در سازمان اظهار داشت: در کمیته امداد یک وفاق و همدلی ملی بین دولت و مجلس و سازمان ایجاد شده و این‌ وفاق و همدلی سبب شد تا مستمری مددجویان کمیته امداد حداقل 3 برابر شود‌.

وی با اشاره به بحث اشتغال و مسکن که یک بحث محوری است، افزود: سال گذشته از تبصره بودجه هزار میلیارد تومان با همکاری دولت برای ما مصوب شد اما با همکاری و تعامل بانک‌ها هزار و 100میلیارد تومان دریافت‌ کردیم‌ که یک رقم‌ بی‌نظیری بود‌.

رئیس سازمان کمیته امداد امام خمینی بیان کرد: سال گذشته در چهارمحال و بختیاری تعهد بانک‌ها 18 میلیارد تومان بود که پرداخت شد و بر حسب وظیفه ما هم از منابع خودمان 9 میلیارد تومان اضافه‌ کردیم‌.

فتاح خاطرنشان کرد: امسال با همکاری دولت و مجلس هزار میلیارد تومان بودجه به 2 هزار و 100‌ میلیارد تومان افزایش یافته است که می‌توان‌ با این اعتبار سهم استان چهارمحال و بختیاری را 2 برابر کنیم.

وی با بیان اینکه منابع امداد ما امسال هزار میلیارد تومان اعتبار سهم اشتغال کل کشور است، خاطرنشان‌ کرد: سال گذشته به جز سهم دولت و بانک‌ها سهم اشتغال کمیته امداد مجموعا 300 میلیارد تومان از منابع خودمان بود اما امسال این مبلغ به هزار میلیارد تومان افزایش یافته آن هم به دلیل تأسیس قرض‌الحسنه امداد ولایت بوده است.

رئیس سازمان کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: قرض‌الحسنه امداد ولایت تسهیلات ضروری را از سقف 2 تا 5 میلیون تومان را سریعا پرداخت می‌کند و ما به سمتی حرکت می‌کنیم که کارمزد این قرض الحسنه به 2 درصد کاهش یابد.

فتاح با بیان اینکه ما باید به سمتی حرکت کنیم که قرض الحسنه ما نگاهش دینی شود، ادامه داد: در نظر داریم به سمتی حرکت کنیم که صندوق برای ضمانت مستمریبگیران کمیته امداد تشکیل دهیم.

وی با اشاره به مسکن نیازمندان گفت: ما شاید بتوانیم همه نیازها را برطرف کنیم اما مسکن خیلی سخت است چرا که هزینه‌اش بالا است، سال گذشته 40 هزار واحد مسکن ساختیم و 50 هزار واحد تعمیر شد و امسال این رقم دوبرابر می‌شود.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران