• کد خبر : 21201

عضو شورای پنجم شهر تهران گفت: تا زمان ابلاغ حکم شهردار از سوی وزارت کشور شهرداری تهران با سرپرست اداره خواهد شد.

به گزارش "گفتمان"

مرتضی الویری در حاشیه جلسه منتخبان شورای پنجم در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب هیات رییسه شورا گفت: هیچ کدام از این تصمیمات جنبه قطعی ندارد و زمانی قطعیت پیدا می‌کند که در جلسه قانونی و رسمی شورای پنجم یعنی روز چهارشنبه ۱ تیر ماه به تصویب برسد.

وی با اشاره به انتخاب شهردار تهران ادامه داد: از آنجایی که حکم شهردار از طرف وزارت کشور امضا و ابلاغ می‌شود، ممکن است فاصله‌ای چند روزه بیافتاد و قرار شد با توجه به چارچوب‌های قانونی، فردی به عنوان سرپرست گمارده شود.

وی درباره ویژگی‌های سرپرست گفت: قرار است؛ سرپرست فردی از بدنه شهرداری تهران بوده و بازنشسته نباشد.

او با تاکید بر اینکه آخرین مطلبی که در جلسه امروز شورا به بحث گذاشته شد، درباره متن سوگندنامه بود، افزود: متن سوگندنامه امروز مورد توافق و دوستان من در شورای پنجم قرار گرفت و آقای نجفی نیز متن را  پسندیده‌اند، اما جنبه قانونی ندارد و سوگندنامه باید در شورا تصویب شده و مراحل قانونی را بگذراند‌. اما متن آن مورد توافق همه قرار گرفته است.

او ادامه داد: این متن تاکیدی بر فرآیندهای قانونی است و این اولین باری است که این اتفاق افتاده است.

همچنین محمد علیخانی در جمع خبرنگاران گفت: در روز چهارشنبه بنا داریم، شهردار را انتخاب کنیم اما چون مراحل قانونی طی و حکم توسط وزیرکشور امضا شود باید ببینیم این مراحل چقدر زمان می‌برد اگر مراحل طولانی شود برای تهران سرپرست انتخاب کنیم.

او ادامه داد: احتمالا روز چهارشنبه آخرین روز شهرداری و شورای شهر چهارم است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران