• کد خبر : 21205

در متن سوگندنامه شهردار آینده تهران بر شفافیت در اقدامات، پاسخگویی به افکار عمومی و توجه به جریان آزاد اطلاعات، عدالت در توزیع منابع، رعایت صرفه و صلاح جامعه و مبارزه با فساد و خودکامگی تاکید شده است.

به گزارش "گفتمان"

 بر اساس متن این سوگندنامه که در اختیار ایلنا قرار گرفته است، شهردار آینده تهران سوگند خواهد خورد،  مدیرانی پاکدست و شایسته انتخاب کند و عدالت را در توزیع منابع رسمی بکار بندد. او همچنین متعهد خواهد شد؛ پاسخگوی افکار عمومی بوده و به جریان آزاد اطلاعات اهتمام ورزد.

این نخستین باری است که اعضای شورا برای شهردار منتخب خود سوگندنامه‌ای تدوین می‌کنند، هرچند این متن از آنچه انتظارش کشیده می‌شد، کمی متفاوت است. چرا که قرار بود؛ متن سوگندنامه دارای بندهای متنوع باشد و تعهد شهردار به شورای شهر را افزایش دهد و خلاءهای قانونی رابطه میان شهرداری و شورای شهر را پر کند.

متن کامل سوگندنامه شهردار تهران به این شرح است:

بسم‌الله  الرحمن الرحیم

من به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش در پیشگاه قرآن کریم و در برابر شورای شهر و شهروندان گرانقدر تهران به پروردگار یکتا سوگند یاد می‌کنم که با به کارگیری دانش و تجربه خود و انتخاب همکاران و مدیران پاکدست، شایسته و امین و تکیه بر مشارکت مردم، بهره‌مندی از خرد جمعی و کارشناسی، ‌شرایط مناسبی را برای نیل به اهداف و برنامه‌های توسعه پایدار شهر فراهم نمایم.

بر شفافیت در اقدامات، پاسخگویی به افکار عمومی و توجه به جریان آزاد اطلاعات اهتمام ورزیده و ارتقاء جایگاه شورا اجرای کامل مصوبات قانونی و پذیرش نظارت جامعه آن را نصب‌العین قرار دهم و عدالت در توزیع منابع، رعایت صرفه و صلاح جامعه و مبارزه با فساد و خودکامگی را سرلوحه فعالیت‌های خود و همکارانش قرار دهم.

گفتنی‌است؛ رئیس سنی شورای شهر نیز پیش از این نیز اعلام کرده بود که نجفی، گزینه نهایی شهرداری تهران متن سوگندنامه را پذیرفته‌اند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران