• کد خبر : 21899

در معاونت منابع انسانی شهرداری تهران در احکامی جداگانه مجتبی حسینی توسل را به سمت مدیر کل ارزشیابی شهرداری و همچنین سید مرتضی میر پور را به مدیر کلی برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران منصوب شدند.

به گزارش "گفتمان"

در دو روز گذشته ، دو انتصاب در حوزه منابع انسانی صورت پذیرفت که یکی از آنها مناسب و امیدوارانه است اما دیگری غیرمناسب و عجیب می نماید ! 

در حکمی ، مجتبی حسینی توسل ایثارگر و جانباز دفاع مقدس و دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه تهران به سمت مدیر کل ارزشیابی مدیران شهرداری(انتصابات) منصوب گشت . 

حسینی توسل از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشگاه تهران و از اصلاح طلبان فعال و توانمند بوده که در مقاطع زمانی مختلف ، حضور موثری در جریان اصلاحات داشته است . ایشان به غیر از مواضع سیاسی و اجتماعی مناسب ، سوابق قابل توجهی نیز در مدیریت شهری دارد که از آن جمله می توان به مدیرعاملی سازمان زیباسازی شهرداری تهران ، مدیر گروه پژوهشی هنر و معماری جهاددانشگاهی دانشگاه تهران و فعال اجتماعی ، فرهنگی، رسانه ای و مدیریت و عمران شهری اشاره کرد.

چنین انتصابهایی امید را در میان فعالین شهری و شهروندانی که به لیست امید رای دادند ، زنده میکند تا به مرور شاهد تحول مثبت ، اصلاح طلبانه و تخصص محور در شهر باشیم اما در کنار این انتصاب ، حکم دیگری باعث تعجب شد !

در انتصاب دوم ، سید مرتضی میرپور مدیر کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران گشت . 

وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی، سال گذشته به دلیل روابط خاص خود در تیم قالیباف ، به عنوان مدیر  آموزش کل شهرداری تهران توسط هاشمی تشکری منصوب شد و طی مراسمی با حضور عیسی شریفی (قایم مقام بازداشت شده قالیباف) حکم خود را دریافت نمود.

این انتصاب در حالی صورت می گرفت که سوابق اجرایی و کاری وی ، ۱۳ سال کار در حوزه فضای سبز (ناظر فضای سبز ، معاون اداره فضای سبز ، مسئول اداره محیط زیست و مواردی از این قبیل) و در حدود دو سال نیز مربوط به  ارزشیابی نیروهای شهرداری تهران بوده است و فعالیت های ایشان ارتباط خاصی با حوزه آموزش نداشته است !

 یکی از نقدهای همیشگی  هم به دوره مدیریت قالیباف در شهرداری ، مربوط به حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی بوده که امید می رفت با حضور تیم مدیریتی جدید در شهرداری ، روندهای آموزش در شهرداری اصلاح شود اما روز گذشته طی حکمی ، میرپور مجددا  ، نه فقط در سمت مدیر آموزش بلکه با ارتقاء به عنوان مدیر کل آموزش و برنامه ریزی شهرداری منصوب شد و این حکم اعتراضاتی را به دنبال داشته است .

 

خبر فارسی

نظرات کاربران