• کد خبر : 22220

احمد حکیمی‌پور عضو اصلاح‌طلب شورای شهر قبل که تجربه عضویت در اولین شورای شهر تهران را هم دارد، حاشیه‌های پیش‌آمده درباره استعفای شهردار تهران را نگران‌کننده می‌داند و می‌گوید: «این اتفاقات از بیرون وجهه خوبی ندارد. به‌طورکلی اقداماتی که پیام عدم هماهنگی و ثبات را به مردم منتقل کند، مخرب هستند.»

به گزارش "گفتمان"

احمد حکیمی‌پور که عضو شورای اول بوده در مورد شباهت‌های این دو دوره از شورای شهر می‌گوید: «بین این دو تفاوت‌هایی وجود دارد مانند اینکه اعضای شورای شهر پنجم اغلب کسانی هستند که تجربه زیادی در زمینه سیاست و مدیریت ندارند اما اعضای شورای اول چهره‌های شاخص اصلاحات بودند، از طرفی ما در شورای شهر اول، به مدت سه سال مشکلی نداشتیم و حاشیه‌ها از سال آخر شروع شد در حالی که الان اولین سال شورای شهر است و انتظار این ناهماهنگی‌ها نمی‌رود. با این وجود شباهت‌هایی هم بین این دو دیده می‌شود، مانند اینکه تمام اعضای هر دو شورا اصلاح‌طلب هستند و موانع و دردسرهای زیادی برای اجرای برنامه‌هایشان دارند.»

 

او ادامه می‌دهد: «همه می‌دانیم که وقتی اصلاح‌طلبان مسئولیتی را به عهده می‌گیرند، فشارهای زیادی روی آن‌ها وجود دارد. هیچ‌کس برای اصلاح‌طلبان فرش قرمز پهن نمی‌کند. این خاصیت کار اصلاح‌طلبانه است اما انتظار می‌رفت این بار با وجود داشتن برنامه هماهنگ و تجربه‌هایی که در گذشته وجود داشت، اجازه داده نشود که برخی خاطرات زنده شود. متأسفانه تجربه نشان داده که ما اصلاح‌طلبان توانایی و استعداد عجیبی در چوب حراج زدن به داشته‌هایمان داریم و از هیچ فرصتی برای این کار فروگذار نمی‌کنیم.»

 

حکیمی‌پور با تأکید بر اینکه ثبات مدیریت به‌ویژه در شهر، اهمیت زیادی دارد می‌گوید: «هر نکته ماندگاری که از دوران آقای قالیباف یا آقای کرباسچی مانده حاصل مدیریت بلندمدت آنها است. من در جریان جزئیات استعفای آقای نجفی نیستم، اما آنچه که از بیرون دیده می‌شود اصلاً برای وجهه شهرداری و شورای شهر خوب نیست. در واقع اتفاقات اخیر پاسخ مناسبی به رأی بالای مردم نیست.»

 

او که عضو شورای شهر چهارم هم بوده است، ادامه می‌دهد: «یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما در شورای شهر قبلی این بود که به دلیل قرار داشتن در اقلیت صدایمان به‌جایی نمی‌رسید، اما شورای پنجم یکدست است و انتظار می‌رود یک صدای واحد از آن شنیده شود و هماهنگی تمام و کمالی بین اعضای شورای شهر و همچنین بین آنها و شهرداری دیده شود، اما حالا به نظر می‌رسد که این هماهنگی خیلی شکننده است.»

 

حکیمی‌پور شورای عالی اصلاح‌طلبان را هم در بروز این ناهماهنگی‌ها مقصر می‌داند و می‌گوید: «یکی از مشکلات مهمی که من آن را متوجه شورای عالی اصلاح‌طلبان می‌دانم این است که این شورا نتوانست ارتباط تشکیلاتی و کارشناسی مناسبی با اعضای شورای شهر برقرار کند. البته این دست فاصله افتادن‌ها مسبوق به سابقه است. هماهنگی و کار تشکیلاتی فقط در زمان انتخابات دیده می‌شود. بعد از آن ناگهان همه مستقل می‌شوند و بدون هماهنگی تشکیلاتی اقدام به تصمیم‌گیری و اظهار نظر می‌کنند. در واقع یک انقطاع تجربه اتفاق می‌افتد و همین موضوع باعث می‌شود که از گذشته درس گرفته نشود.»

 

او ادامه می‌دهد: «از طرفی دوستان اصلاح‌طلب شورا هم باید بدانند که سرمایه‌شان متعلق به خودشان نیست بلکه متعلق به یک جریان است.»

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران