• کد خبر : 299

رئیس اداره صدور گذرنامه گفت: از اول محرم تا کنون با افزایش تقاضا برای صدور گذرنامه مواجه ایم و در حال حاضر روزانه 42 هزار گذرنامه صادر می‌شود.

به گزارش "گفتمان" سرهنگ "نقد علی شریفی" با اشاره به افزایش تقاضا برای صدور گذرنامه از اول محرم الحرام تا کنون اظهار کرد : همزمان با آغاز محرم سال جاری، آمار تقاضای صدور گذرنامه در هر روز حدود 25 هزار نفر بوده است که این تقاضا در حال حاضر به 42 هزار نفر در روز رسیده است.

وی افزود: صدور گذرنامه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اداره صدور گذرنامه بیان کرد : فرایند صدور گذرنامه، از زمان تحویل مدارک به دفاتر پلیس +10 تا تحویل به متقاضیان ، 72 ساعت زمان بر است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه خوشبختانه مردم در خصوص اخذ گذرنامه به توصیه های پلیس توجه داشته اند ، گفت : در سنوات گذشته با نزدیک شدن به اربعین آمار تقاضا برای صدور گذرنامه افزایش پیدا می کرد و در روزهای پایانی با طیف وسیع تقاضا مواجه بودیم و این روند در افزایش فشار کاری به مراکز خدمات انتظامی و گذرنامه نیز موثر بود اما امسال حجم تقاضای مردم مدیریت شده و تقاضا برای صدور گذرنامه از ابتدای محرم آغاز شده است.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، وی گفت: زوار عزیز توجه کنند که مدت اعتبار گذرنامه کمتر از 6 ماه نباشد و کسانی که قصد اقدام برای اخذ یا تمدید گذرنامه دارند این روند را به روزهای نزدیک به راهپیمایی بزرگ اربعین موکول نکنند.

سرهنگ شریفی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن روند صدور گذرنامه، امکان جعل و تقلب در این فرایند به حداقل رسیده است، اشاره کرد : لازم است هم وطنان از قرار دادن گذرنامه در هم جواری دستگاه های دیجیتالی خودداری کنند چراکه در گذرنامه "شناسه ای" به شکل تراشه وجود دارد که ممکن است هم جواری با دستگاه های دیجیتالی این شناسه را مخدوش کند.

 

نظرات کاربران