• کد خبر : 2996

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک قصد دارد علاوه بر مدیریت این شبکه اجتماعی، وارد دنیای سیاست نیز بشود.

به گزارش "گفتمان" به نقل از سایتک، این خبر از یک پرونده دادگاهی درز کرده که در ماه آوریل علیه زاکربرگ توسط سهامداران شرکتش باز شده بود.

این دادخواست زمانی ارائه شد که زاکربرگ پیشنهاد تغییر در ساختار سازمانی فیسبوک را برای گرفتن قدرت رای‌گیری از سهامداران داده بود که به وی قدرت کنترل دائمی در شرکت را خواهد داد.

در این دادخواست آمده که مارک زاکربرگ و دو نفر دیگر از اعضای هیات مدیره در مورد چشم‌انداز ورود مدیرعامل فیسبوک به جایگاه دولتی یا سیاسی بحث کرده‌ و در مورد شیوه برخورد سهامداران با این دیدگاه ابراز نگرانی کرده بودند.

مارک اندرسون، یکی از مهمترین سرمایه‌گذاران فیسبوک در ماه مارس طی مکاتباتی به زاکربرگ گفته بود که مهمترین مساله در مورد این پیشنهاد، چگونگی نزدیک شدن به موضوع خدمات دولتی بدون نگران کردن سهامداران از احتمال کاسته شدن تعهدات وی به شرکت است. این پیشنهاد که بر اساس آن، زاکربرگ دو سال از کارهای شرکت فیسبوک برای انجام خدمات دولتی دوری کرده، اما همچنان در راس شرکت باقی خواهد ماند، در نهایت مورد تایید هیات مدیره قرار گرفت.

سرمایه‌گذاران فیسبوک در ماههای آوریل و مه از زاکربرگ در مورد تاثیر وی و اندرسون در تصمیمات هیات مدیره و کنترل مدیرعامل این شرکت بر سهامداران خرد شکایت کردند. به این شکل، طرح زاکربرگ تا حل اختلافات متوقف شد.

این شبکه اجتماعی اخیرا هدف اتهاماتی در زمینه عدم تعادل سیاسی بوده، از جمله اینکه اعصای اصلی آن، به حمایت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا پرداخته‌اند. از دیگر ادعاها علیه فیسبوک می‌توان به انتشار اخبار و اطلاعات جعلی توسط این سایت اشاره کرد که به پیروزی ترامپ در انتخابات کمک کرده است.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران