• کد خبر : 328

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی باید گواهی پزشکی توسط پزشک معالج خود را حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ تجویز و یا ترخیص از بیمارستان به شعبه مربوطه ارائه کنند.

به گزارش "گفتمان" از سازمان تامین اجتماعی، با ارائه گواهی پزشکی توسط بیمه شدگان به شعب این سازمان، بیمه شده برای بررسی استراحت به مراجع پزشکی سازمان معرفی می شود تا با توجه به نوع و علائم بیماری، اقدام به بررسی شود.

براساس این گزارش، چنانچه بیمه شده پس از سپری شدن استراحت تجویز شده به مراجع پزشکی سازمان مراجعه کند به جهت اینکه علائم بیماری در این مدت بهبود می یابد و در بسیاری از موارد از شدت بیماری کاسته می شود، امکان اظهار نظر دقیق در خصوص میزان استراحت پزشکی مورد نیاز با توجه به وضعیت بیمار میسر نمی شود.

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛ با عنایت به مفاد بند ١٢ و ١٤ بخشنامه ٢٩٤٨٩/ ٥١ در تاریخ 16 دی ماه 1374 لازم است گواهی پزشکی صادر شده توسط پزشک معالج حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ تجویز و یا ترخیص از بیمارستان، توسط بیمه شده (خانواده، بستگان و ...) به شعبه مربوطه ارائه شود.

براساس این گزارش، در صورت تجویز استراحت و عدم امکان مراجعه شخص بیمار، بستگان وی می توانند گواهی را در مدت زمان ذکر شده به شعبه تامین اجتماعی تحویل دهند.

بر این اساس، اگر در فرصت یک هفته ای مقرر شده، گواهی پزشکی به شعبه تامین اجتماعی ارائه نشود، سازمان هیچ مسئولیتی در قبال پیامدهای ناشی از عدم اقدام به موقع از قبیل عدم تمدید اعتبار دفترچه درمان و یا عدم صدور معرفی به کار بیمه شده نخواهد داشت.

براساس آمار سازمان تامین اجتماعی اکنون 42 میلیون نفر از خدمات این سازمان بهره مند هستند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران