• کد خبر : 425

معاون رئیس جمهور در حاشیه نشست وزرای سازمان همکاری‌های اسلامی در استانبول با وزیر خانواده و امور اجتماعی ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش "گفتمان" «شهیندخت مولاوردی» با اشاره به حمایت دولت و ملت ایران از دولت، ملت و دموکراسی ترکیه، درباره کودتای نافرجام ترکیه و تشریح مواضع صریح و سریع ایران در این خصوص گفت:  ایران همواره دوست شرایط سخت مردم ترکیه بوده و امیدواریم در شرایط کنونی علاوه‌بر ارتقای روابط سیاسی روابط اقتصادی فی‌مابین در سطح مورد توقع روسای جمهور دو کشور به ٣٠ میلیارد دلار افزایش یابد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی میان دو کشور همسایه ضرورت توسعه روابط و همکاری ایران و ترکیه را هم به عنوان اعضای مهم سازمان همکاری‌های اسلامی در جهت حل وفصل مسائل منطقه وجهان اسلام مورد تاکید قرار داد.
 

مولاوردی در پایان این دیدار از خانم «بتول سایان» برای سفر به ایران دعوت کرد که مورد پذیرش طرف تُرک قرار گرفت و ابراز امیدواری شد که این سفر در اسرع وقت انجام پذیرد.

وزیر امور اجتماعی و خانواده ترکیه در این ملاقات ضمن تشکر از اعلام حمایت سریع  ملت و دولت ایران در شب کودتا از ملت و دولت ترکیه ابراز امیدواری کرد روابط میان دو کشور بیش از پیش در کلیه زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گسترش و تعمیق یابد.

وی ابراز آمادگی کرد در جهت توسعه همکاری  در امور زنان وخانواده با همتایان ایرانی خود بیش از گذشته دیدار و تبادل نظر و تجربیات کند.

در این دیدار، طاهریان - سفیر - و اسدزاده - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول - هم حضور داشتند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران