• کد خبر : 6304

امروز نیز بر اساس اطلاعات مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران، کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش "گفتمان"

 بر اساس آخرین اطلاعات مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران، میزان غلظت آلاینده‌ها در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح همچنان فراتر از حد مجاز گزارش شده است.

بر این اساس میزان غلظت آلاینده‌های با قطر کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 142 قرار دارد که نشان‌دهنده شرایط ناسالم هوا برای گروه‌های حساس است به این ترتیب امروز نهمین روز آلوده در دی ماه و چهارمین روز متوالی آلوده در اولین ماه زمستان است که مردم تهران در هوای خاکستری نفس می‌کشند.

در حالی امروز شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 142 قرار دارد که این عدد روز گذشته عدد 151 را نشان می‌داد و شرایط برای تمام گروه‌های سنی ناسالم بود آنگونه که معاون نظارت و پایش محیط زیست تهران گفته است میزان غلظت آلاینده‌ها به صورت ساعتی در تهران رو به کاهش است و به همین دلیل جلسه کمیته اضطرار برای اخذ تصمیمات جدید تشکیل نخواهد شد.

همچنین پیش‌بینی شده است که روز سه شنبه با وزش باد در تهران و البرز از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و هوا در شرایط سالم قرار بگیرد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران