• کد خبر : 7388

شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از ۳ پروژه عمرانی پایتخت چالش نخست تهران را درگیری با انواع آلودگی آب، خاک و هوا دانست.

به گزارش "گفتمان"

محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح کاروانسرای سنگی یک و 2 در غرب تهران و پل شرق به شمال تقاطع بزرگراه‌های نیایش و شهید چمران این مطلب را اعلام کرد و افزود: افتتاح تقاطع‌های کاروانسرای سنگی یک و 2گره‌گشای بخش قابل توجهی از ترددهای صورت گرفته به سمت شهرهای اطراف تهران و حتی استان‌های دوردست در غرب کشور است.

وی درباره چالش‌های شهر تهران به آلودگی آب، هوا و خاک اشاره کرد و اظهار داشت: چندین سال است که اولویت نخست شهرداری تهران حل این چالش‌ها با توسعه بزرگراه‌ها و توسعه حمل‌ونقل عمومی با محوریت مترو است که در مقایسه با گذشته شهر تهران و حتی شهرهای دیگر دنیا بدون شک رشد و پیشرفت تهران درحوزه زیرساختی کم نظیر بوده است.

قالیباف دراین باره تنها به یک آمار بسنده کرد و گفت: در طول 25سال تنها 35ایستگاه مترو احداث شد اما در 10سال گذشته تعداد این ایستگاه‌ها به 106 رسید که البته ظرف 3‌ماه آینده درنظر داریم تعداد ایستگاه‌های مترو را به 120 برسانیم. قالیباف برخی اظهارات صورت گرفته مبنی بر این که اقدامات شهرداری تهران براساس اولویت‌ها و ضرورت‌ها نبوده را اشتباه خواند و گفت:

شهرداری تهران دقیقا براساس ضرورت‌ها و اولویت‌ها کار انجام داده است چون ما معتقدیم که هم نیازمند احداث تونل مترو هستیم و هم تونل‌های شهری و جمع‌آوری آب‌های سطحی؛ بنابراین براساس یک برنامه مدون و مطالعات دقیق نمی‌توانستیم فقط یک موضوع را دنبال کنیم.

شهردار تهران خدا را شکر کرد که با وجود همه تحریم‌های خارجی و مشکلات داخلی، هیچ‌گاه عملیات عمران شهری در حوزه زیرساختی متوقف نشد. وی گفت: از دوشنبه هفته قبل تا امروز (شنبه) درعرض کمتر از یک هفته تنها 620میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل‌ونقل افتتاح کردیم؛ البته نمی‌دانیم بالاخره پایه پولی ریال است یا تومان چون وقتی پروژه‌ها را افتتاح می‌کنند عدد آن را به ریال می‌گویند که مثلا بشود 6هزار میلیارد ریال! اما قدرمسلم سر سفره مردم فعلا نه ریال اثر دارد نه تومان بلکه بالا و پایین رفتن ارز است که مایحتاج زندگی مردم را گران می‌کند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش محدوده شهرتهران از 750به 640کیلومتر مربع سخن گفت و افزود: با وجود تعیین مرزهای تهران اما چالش آب، هوا و خاک تنها در تهران خلاصه نمی‌شود و همه دشت تهران از غرب (گرمدره، وردآورد و شهریار) تا شرق (پاکدشت و ورامین) با جمعیتی حدود 18میلیون نفر همه سرنوشت‌شان به‌هم گره خورده است و به همین دلیل نیازمند طرح جامع درحیطه مسائل فرهنگی، اجتماعی، محیط‌زیستی، اقتصادی و حمل‌ و نقلی برای دشت تهران هستیم که حدود 23درصد جمعیت کشور را در 5. 1درصد از مساحت خود جای داده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه روزانه تنها 2هزار خودرو در شهر تهران و شهرهای اطراف آن شماره می‌شود و 3میلیون نفر در روز از اطراف به شهر تهران تردد می‌کنند، گفت:‌ از این‌رو نمی‌توانیم بحث حمل‌ونقل تهران و شهرهای اطراف آن را پیوسته نکنیم؛ به همین دلیل در حوزه زیر‌ساخت‌ها این برنامه‌ریزی صورت گرفته است تا با احداث پل کاروانسرای سنگی مجموعه بزرگراه همت، حکیم، آزادراه‌کرج، جاده مخصوص با این دوپل باهم ارتباط برقرار کنند و متعاقب آ‌ن با حل تمامی گره‌های ورودی به شهر تهران و نقاط کور ترافیکی کاری کنیم که دیگر مردم در صف ورود به تهران نمانند.

به گزارش همشهری در پایان سخنان شهردار تهران طی مراسمی امام جمعه و اعضای شورای اسلامی شهر قدس با اهدای لوح یادبودی از خدمات محمدباقر قالیباف به‌منظور احداث پل‌های تقاطع‌های غیرهمسطح کاروانسرای سنگی تقدیر کردند.
 بنابراین گزارش محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح تقاطعات غیرهمسطح کاروانسرای سنگی با حضور در جمع خبرنگاران از اتمام تونل 2کیلومتری شهدای غزه در کنار پروژه ادامه اتوبان شهید حکیم تا پایان امسال خبر داد. شهردار تهران در پاسخ به سؤالی درباره مشکلات ایجاد شده حین اجرای کارهای عمرانی گفت: مشکلات برای مسئولان است و نباید مشکلات را برای مردم بیان کنیم، مردم باید نتیجه حل مشکل را ببینند.

قالیباف در صحبت خود با اصحاب رسانه از افتتاح تقاطعات غیرهمسطح کاروانسرای سنگی به‌عنوان تحول در پل‌سازی‌ شهرتهران نام برد و آن را مایه افتخار مدیریت شهری دانست و گفت: البته حین اجرای ساخت این تقاطعات با هماهنگی صورت‌گرفته با پلیس راهور عبور و مرور برقرار بود. وی در پاسخ به سؤالی درباره کمک‌های دولت به‌منظور تکمیل 55پروژه باقیمانده پایتخت، تصریح کرد: زمانی که قولی به مردم می‌دهیم؛ دیگر نمی‌توانیم بهانه بیاوریم، البته همیشه توقع بوده که دولت به ما کمک کند تا از ظرفیت‌هایی که وجود دارد به خوبی استفاده کنیم اما برنامه‌ریزی ما اینگونه است که وقتی قول می‌دهیم، آن ‌را با تمام وجود انجام دهیم.

شهردار تهران تصریح کرد: در مترو هم مشکلاتی درباره عدم‌حمایت دولت و همچنین مشکلات تحریم‌ها داشتیم اما اجازه ندادیم این کار متوقف شود. از این‌رو اگر دوستان ما در دولت به ما کمک کنند، حتما این کار با سرعت بیشتری پیش می‌رود و می‌توانیم این زمان را کوتاه‌تر کنیم. قالیباف همچنین درباره پل ورودی شهر قدس نیز تأکید کرد:

وزارت راه و شهرسازی مسئول این کار است اما آن پروژه هم به پروژه ما گره خورده است. به همین جهت تصمیم‌گیری‌ها و هماهنگی برای این پروژه انجام شد تا در زمانبندی صورت گرفته بتوانیم این کار چندین ساله را طی ماه‌های آینده حل و فصل کنیم. وی در پاسخ به سؤالی درباره قصد خود از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: ما همیشه گفته‌ایم وظیفه داریم کار کنیم و جایش مهم نیست که کجاست.

  • توجه 4برابری به عمران تهران نسبت به 11سال قبل

علیرضا جاوید، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مراسم بهره‌برداری از 3پروژ عمرانی شهر گفت: 3بزرگراه تهران را با یک رمپ نیایش در مسیر شرق به غرب به بزرگراه شهید چمران متصل کردیم و از آنجا به واسطه زیرگذر سئول به بزرگراه یادگار جنوب می‌رسیم. بنابراین کسانی که قبلا مجبور بودند از نیایش با طی مسیر طولانی به سعادت‌آباد برسند به‌سادگی از این مسیر می‌توانند استفاده کنند.

جاوید با اشاره به تقاطعات غیرهمسطح کاروانسرای‌سنگی 1 و 2 گفت: ساماندهی ترافیکی در محل تقاطع بزرگراه فتح و بزرگراه شهید لشکری را باید از عملکردهای اصلی این پروژه‌ها اعلام کرد. به هرحال تقاطع فتح و جاده مخصوص و بزرگراه حکیم بسیار پرتردد هستند و کار انتقال ساکنان شهر قدس، شهریار و سایر شهرهای اطراف به تهران را برعهده دارند که حالا با یک تقاطع چندوجهی به هم متصل می‌شوند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: قریب 11سال است که این دوره مدیریت شهری برای ارتقای کیفیت زندگی در شهر رشد و توسعه زیرساخت‌های عمران شهری را دنبال کرده است تا جایی که 80درصد توسعه بزرگراه‌ها در این دوره صورت گرفته است؛ یعنی طول بزرگراه‌ها از 340کیلومتر به 540کیلومتر رسیده است. همچنین 113درصد رشد تقاطعات غیرهمسطح داشتیم و تونل‌های شهری 20برابر شده‌اند ضمن اینکه 3 تونل شهری دیگر به نام‌های شهدای غزه، آرش- اسفندیار و ضربعلی‌زاده نیز تا پایان سال به تونل‌های شهری اضافه خواهند شد.

به گفته جاوید، با وجود عدم‌همراهی دولت‌ها در دوره‌های مختلف اما شهرداری تهران موفق شد به شاخص نرخ تورم سال‌جاری 23هزار میلیارد تومان هزینه عمرانی در شهر تهران انجام دهد که به نسبت 11سال قبل 4برابر به عمران و آبادانی تهران توجه بیشتری شده است.

درطول این 10سال در مجموع 23هزار میلیارد تومان هزینه زیرساخت‌های عمرانی شهر اعم از شبکه بزرگراهی، تونل آب، تونل شهری، تقاطعات غیرهمسطح و مقاوم‌سازی‌ تقاطعات و پل‌ها شده است. جاوید با بیان اینکه 106پروژه بزرگ عمرانی از مهرماه سال 84 تا ابتدای سال 94 به بهره‌برداری رسیده است، گفت: به‌طور میانگین در 10سال گذشته ماهی یک افتتاح پروژه بزرگ عمرانی در شهر تهران داشته‌ایم که عمده اینها اختصاص به مناطق محروم جنوب شهرداشت.

  • کاروانسرای سنگی شاهکار راهسازی

دیروز محمد محمودی، نماینده مردم شهریار، ملارد و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم افتتاح پروژه‌های کاروانسرای‌سنگی 1و 2 از این اقدامات عمرانی به‌عنوان شاهکار راهسازی نام برد و گفت: با افتتاح این دو پروژه بخش مهمی از ترافیک غرب تهران کاسته خواهد شد. به همین دلیل از شهرداری تهران، قرارگاه شهید رجایی و خاتم‌الانبیا تقدیر می‌کنم و معتقدم فارغ از مسائل سیاسی شهردار تهران واقعا می‌تواند برای سایر مدیران شهرهای کشور الگو باشد.

وی با بیان اینکه شاهد اندیشه، خلاقیت، به‌کار‌گیری ایده نو و تکنولوژی روز در این دو پروژه هستیم، تصریح کرد: با افتتاح این دو تقاطع مشکل تاریخی ترافیک محله قدس و قلعه‌حسن‌خان برطرف شد. این نماینده مجلس از روحیه شجاعت، ریسک‌پذیری، پاک‌دستی و انقلابی محمدباقر قالیباف قدردانی کرد و گفت:‌ این تقاطعات به‌عنوان یادگاری بزرگ از دوران خدمت ایشان برای مردم باقی خواهد ماند.

محمودی گفت: من خجالت می‌کشم که بگویم 7سال است که پل ورودی شهرک قدس که دستگاه‌های دیگر متولی ساخت آن هستند، معطل مانده است. کسانی که چشم ندارند خدمات انجام شده در تهران را ببینند، خوب است از توانمندی مدیریت شهری تهران درس بگیرند و این پل را به نتیجه برسانند.

  • تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی یک

با افتتاح تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی شماره یک در غرب تهران ضمن ارتباط بین ادامه بزرگراه شهید حکیم با فتح یک نقطه حادثه‌خیز ترافیکی در سه‌راه کاروانسرای سنگی حذف شده و به روان‌سازی‌ و ساماندهی ترافیکی در محل تقاطع بزرگراه‌های فتح و شهید لشگری منجر شده است.

  • تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی  2

تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی شماره 2 درمحل تقاطع آزاد راه تهران -کرج با ادامه بزرگراه شهید حکیم قرارگرفته است. این تقاطع می‌تواند علاوه بر انتقال ترافیک از سه‌راه کاروانسرای‌ سنگی به سمت تهران و کرج گزینه مناسبی برای دسترسی به جاده قدیم و جاده مخصوص کرج باشد.

  • پل شرق به شمال تقاطع نیایش و چمران

مجموعه پل‌های ولایت در تقاطع بزرگراه نیایش با شهید چمران ازگذشته فاقد رمپ راستگرد شرق به شمال بود که با بهره‌برداری از این پل علاوه بر روان‌سازی‌ بار ترافیک در مسیر شرق به غرب بزرگراه نیایش، شاهد کاهش محسوس ترافیک در محدوده سعادت‌آباد و خیابان سئول خواهیم بود.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران