• کد خبر : 788

مشکل بهزیستی در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابان خلاء قانونی است؛ چرا که اگر والدین کودک کار درخواست بدهند که کودک از بهزیستی پس گرفته شده و به خانواده برگردد ما موقت مجبوریم آن را بپذیریم و سپس به خانواده تحویل دهیم

به گزارش "گفتمان" ضمن بیان اینکه کودکان کار دو دسته‌اند،یک دسته آنهایی که فاقد سرپناهند و دسته دیگر افرادی که توسط افراد حرفه‌ای استثمار شده‌اند گفت: در دو ماه گذشته 2640 کودک کار در تهران پذیرش شده و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز اعلام آمادگی کرده‌اند که تا پایان آبان ماه هرکودک و نوجوانی که رها شده است را حمایت کنند. نیروی انتظامی نیز در این زمینه  اعلام آمادگی کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مشکل بهزیستی در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابان خلاء قانونی است؛ چرا که اگر والدین کودک کار درخواست بدهند که کودک از بهزیستی پس گرفته شده و به خانواده برگردد ما موقت مجبوریم آن را بپذیریم و سپس به خانواده تحویل دهیم.

رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: به همین دلیل قوه قضاییه قول داده اگر دو بار کودک به خانواده برگشت و مجدد به عنوان کودک کار رها شد، صورت‌جلسه‌ای تنظیم شود و برای بار سوم به هیچ عنوان تحویل خانواده نشده و از خانواده سلب حضانت شود.

بندپی در پایان، اظهار کرد: به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که حدود 4 تا 5 هزار کودک کار در تهران وجود داشته باشد.

 

نظرات کاربران