• کد خبر : 789

سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه اگر هیجان خشم کنترل نشود؛ تبدیل به یک رفتار پرخاشگرانه می‌شود، گفت: اگر در این زمان آلات قتاله‌ای از جمله چاقو در دسترس باشد، ممکن است؛ اتفاقات ناخواسته‌ای به وجود بیاید.

به گزارش "گفتمان" سردار منتظرالمهدی در بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ، در خصوص اینکه در شش ماه امسال ۳۶ درصد قتل‌ها با سلاح سرد انجام شده که بخشی از آن به دلیل عدم کنترل خشم بوده است؛ به ارتباط خشم و وقوع قتل اشاره کرد و گفت: هیجان خشم در همه انسان‌ها وجود دارد و در مواجه با امور ناخواسته این هیجان به غلیان در می‌آید و مهم این است که قدرت هوش هیجانی ما آنقدر بالا باشد که بتوانیم این هیجان و دیگر هیجان‌هایمان را کنترل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر هیجان خشم کنترل نشود؛ تبدیل به یک رفتار  پرخاشگرانه می‌شود، افزود: اگر در این زمان آلات قتاله‌ای از جمله چاقو در دسترس باشد، ممکن است؛ اتفاقات ناخواسته‌ای به وجود بیاید.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: بخش اعظمی از قتل‌های انجام شده، ناخواسته بوده است و صرفا به خاطر اینکه عصبانی شده‌اند و سلاح سرد نیز در اختیار بوده حمله‌ور شدند و نفهمیده‌اند که چه کرده‌اند و در واقع می‌توان گفت در این شرایط تصمیم‌گیری مختل می‌شود.

معاون اجتماعی ناجا اظهار کرد: باید تلاش کنیم که سعه‌صدرمان بالا رود، حقوق یکدیگر را رعایت کنیم تا مشکلاتی از این دست حل شود.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران