• کد خبر : 902

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایحه مقابله با حیوان آزاری را در دولت تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده ایم.

به گزارش "گفتمان" معصومه ابتکار در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی وضعیت حیوان آزاری در کشور تاکید کرد: در این راستا لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که  نظرکارشناسان نیز در مورد آن گرفته شده و در دولت به تصویب رسیده‌است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر فوت کودکی در شیراز توسط سگان ولگرد نیز ادامه داد: چیزی در این خصوص به ما گزارش نشده  مساله سگ‌های دورن شهرها  مربوط به شهرداری ها است .

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: باید به اینکه نکته نیز توجه داشت که وجود این سگها در برخی از موارد خوب است و اگر همه آنها را جمع آوری کنیم رشد حیوانات دیگر بیشتر می شود.

ابتکار با اشاره به اینکه برخی از شرکت های بیمه یوز پلنگ و گرگ را بیمه کرده اند، گفت: در برخی از روستاها مردم سالیان سال است که در برخی از فصل ها با حضور حیوانات وحشی در روستاها مواجه هستند و به نوعی زنجیره غذایی مشترک دارند اما با توافقاتی که انجام شده برخی از شرکت های بیمه متعهد شدند که خسارت های ناشی از حملات این حیوانات از جمله یوزپلنگ و گرگ را پرداخت کنند.

وی در خصوص وضعیت زمین خواری در تهران و شمال کشور نیز اظهار کرد: به شدت با این موضوع برخورد می شود، همانگونه که در سال جاری و سال گذشته بخش های زیادی از این اراضی به دولت بازگردانده شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در پاسخ به سئوالی در خصوص وضعیت سد تنگ سرخ و پالایشگاه دوم شیراز نیز گفت: این دو موضوع در مرحله کارشناسی است و تا زمانیکه محیط زیست مجوز صادرنکند هیچ ارگانی نمی تواند کاری را انجام دهد.

ابتکار ادامه داد: سد تنگ سرخ در مرحله ارزیابی است و تاکنون اتفاق جدید در این خصوص روی نداده است زیرا هیچ سدی بدون ارزیابی ساخته نخواهد شد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران