• کد خبر : 9198

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرایی شدن تغییر تقویم آموزشی برای سال آینده با توجه به شرایط امکانپذیر نیست.

به گزارش "گفتمان"

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی درجمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم آیین اختتامیه جشنواره سپیدار که امروز چهارشنبه 29 دی ماه در سالن حجاب کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد درخصوص علت حضور خود در این برنامه گفت: ما باید اهمیت مسئله محیط زیست و توسعه پایدار را ارج بنهیم و این موضوع جز برنامه های بنده است و همانطور که می دانید در برنامه هایی که به مجلس ارائه کردم سه موضوع تربیت ، مهارتها و مسئله محیط زیست از مسائلی بوده که در سنین پایین به ویژه در مقطع ابتدایی جز برنامه های من است.

وی افزود: ما باید در برنامه های درسی و فرایندهای یادگیری دانش آموزان این مسائل را لحاظ کنیم و هم در فعالیتهای دانش آموزی در بیرون از کلاس و مدرسه این موضوع مورد توجه باشد.

دانش آشتیانی بیان کرد: در واقع ما بایدفضای آموزشی را از کلاس درس به طبیعت ببریم تا دانش آموزان سازگاری بیشتری با برنامه های محیط زیستی داشته باشند

وزیرآموزش و پرورش  در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلاتی که قرار بود برای آلودگی هوا مطرح شود از سال تحصیلی آینده اجرا می شود یا خیر اظهار داشت: زمانبندی سال تحصیلی را به عنوان یک لایحه از طرف دولت به مجلس ارائه کرده ایم تا مجلس این اختیار را به دولت بدهد که تاحدی  در برگزاری سال تحصیلی انعطاف پذیری داشته باشند.

دانش آشتیانی ادامه داد:  بنابراین امسال اجرایی شدن این موضوع امکانپذیر نبوده زیرا قانون مبنی بر این بوده  که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی شروع سال تحصیلی اول مهر است و ما باید طبق آن برنامه ریزی کنیم .

وی عنوان کرد: اگر در مجلس این موضوع تصویب شود در چنین حالتی است  که می توان مقداری انعطاف پذیری در بحث زمانبندی سال تحصیلی داشته باشیم .

 

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران