• کد خبر : 484

« ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در پیامی به ژنرال « میشل عون» انتخاب او را به عنوان رئیس جمهوری جدید لبنان تبریک گفت و تاکید کرد که روسیه از حاکمیت، وحدت ، یکپارچگی سرزمینی ، ثبات و صلح بین طوائف مختلف لبنان حمایت می کند.

به گزارش "گفتمان"، رئیس جمهوری روسیه در این پیام خطاب به ژنرال عون آورده است: باور دارم که توانمندی و تجربیات سیاسی به شما برای رویاروئی با ماموریت های پیچیده که لبنان اکنون با آنها مواجه است، کمک خواهد کرد.
 
وی تصریح کرده است: اطمینان دارم که از هم اکنون از طریق تلاش های مشترک فزاینده می توانیم روابط دوستانه و دیرین بین روسیه و لبنان را در جهت منافع دوملت و برای تضمین امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه تقویت کنیم.
 
پوتین در پایان برای ژنرال عون صحت و سلامتی و موفقیت در مسئولیت بزرگ رهبری کشور لبنان را آرزو کرده است.
 
ژنرال عون نامزد مورد حمایت حزب الله دوشنبه گذشته از میان آرای 127 نماینده پارلمان لبنان با کسب اکثریت 83 رای به عنوان سیزدهمین رئیس جمهوری لبنان انتخاب شد و بلافاصله با حضور در کاخ ریاست جمهوری( بعبدا) فعالیت خود را آغاز کرد.
 
براساس این گزارش ، شیخ « صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت، شیخ « خلیفه بن زاید آل نهیان» رئیس امارات ، شیخ «محمدبن زاید آل نهیان» حاکم امارت دبی، رئیس جمهوری قبرس، « محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر جنگ سعودی ، گریگوریوس سوم لحام کاردینال انطاکیه و رم کاتولیک و یوحنای دهم کاردینال انطاکیه و رم ارتدوکس هم با ارسال پیام هائی انتخاب ژنرال عون را به عنوان رئیس جمهوری جدید لبنان تبریک گفته اند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران