• کد خبر : 657

مدیر اجرایی و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد؛

مدیر اجرایی و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در پاسخ به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود گفت: شایعات منتشر شده در مورد لغو روادید(ویزا) برای زایران عتبات، جعلی و فاقد اعتبار است.

به گزارش "گفتمان"  حمیدرضا گودرزی، مدیر اجرایی و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: این روزها شایعات فراوانی در مورد حذف شرط گرفتن روادید(ویزا) برای زیارت عتبات در ایام اربعین در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که هیچ کدام اعتبار رسمی نداشته و از اساس دروغ و شایعه است.
او با اعلام اینکه تا امروز بیش از 830 هزار نفر از مشتاقان زیارت عتبات در روز اربعین روادید خود را گرفته اند گفت: این روادید از سوی 16 دفتر موقت، کنسولگری ها و سفارت عراق و همچنین سایت سماح صادر شده است و علاقمندان به این سفر معنوی می توانند با مراجعه به این دفاتر و یا کاروان های معتبر نسبت به اخذ روادید اقدام کنند.
گودرزی مبلغ صدور ویزا را 40 دلار اعلام کرد و افزود: این مبلغ از سوی طرف عراقی تعیین شده است و تمام این مبلغ به حساب دولت عراق واریز می شود. مدت اعتبار روادید 20 روز است و کل اعتبار آن از اول صفر تا آخر صفر خواهد بود.
وی با بیان اینکه امسال زایران علاوه بر تهیه مدارک قانونی مانند گذرنامه و روادید،‌ نیاز به بیمه نامه نیز دارند گفت: در سال های قبل بیمه زائران الزامی نبود و این موضوع مشکلات زیادی را هم برای زائران و هم برگزار کنندگان این آیین عظیم و باشکوه ایجاد می کرد اما امسال با تلاش های فروانی که صورت گرفت،‌ بیمه نامه ای با حداقل قیمت و حداکثر تسهیلات برای مسافران بارگاه حسینی در نظر گرفته شده است.
مدیر اجرایی و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: مبلغ بیمه تعیین شده 18800 تومان است و شش هزار تومان دیگر نیز به خدمات هلال احمر اختصاص داده شده است که این بیمه مواردی همچون خدمات سرپایی، بیمارستانی و حتی ازکار افتادگی و فوت را نیز در بر می گیرد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران