• کد خبر : 879

یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش بزرگ‌ترین مقبره را برای عناصر خود در شرق استان صلاح‌الدین ایجاد کرده است.

به گزارش "گفتمان" «عدی الخدران» از فرماندهان الحشد الشعبی، روز پنجشنبه اعلام کرد: اطلاعاتی داریم که تأکید می‌کند گروه تروریستی داعش بزرگ‌ترین مقبره را برای عناصر خود در منطقه «الفتحه» نزدیک چاه‌های نفتی «علاس» و «العجیل» در شرق صلاح‌الدین ایجاد کرده و در این مقبره اکنون ۱۵۰ تا ۲۰۰ قبر وجود دارد که بعضی از آنها متعلق به سرکرده‌های عرب و بیگانه این گروه است.
الخدران افزود: داعش این مقبره را پس از آن ایجاد کرد که بیشترین تلفات جانی را در جریان حملات خود به چاه‌های نفتی علاس و العجیل متحمل شد؛ این گروه تروریستی، طی ماه‌های اخیر بیش از ۳۰ بار تلاش کرد این دو چاه نفتی را تحت کنترل خود درآورد، ولی در همه این حملات شکست خورد و تلفات مادی و جانی زیاد متحمل شد. داعش توانست اجساد برخی عناصر خود را از این منطقه خارج کند ولی هنوز اجساد بسیاری در مناطق اطراف این چاه پراکنده شده است.
الخدران تصریح کرد: الفتحه اکنون به مرکز اصلی فعالیت‌های داعش تبدیل شده است ولی نیروهای مسلح و الحشد الشعبی توانسته‌اند بسیاری از حملات داعش را، که تلاش می‌کرد وارد مناطق و روستاهای آزادشده در شرق صلاح‌الدین بشود ناکام بگذارند.
طبق این گزارش، الفتحه یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در صلاح‌الدین محسوب می‌شود و از همین منطقه بیشتر حملات این گروه تروریستی به چاه‌های علاس و العجیل در شرق صلاح‌الدین صورت می‌گیرد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران