• کد خبر : 12753

معاون اول ترامپ با اعلام اینکه در حال بررسی برجام هستیم، مدعی شد: ایران نباید اراده رئیس جمهور جدید امریکا را محک بزند. این کشور باید درباره اقدامات خصمانه و جنگ طلبانه خود تجدیدنظر کند.

به گزارش "گفتمان"

به نقل از وب‌سایت خبری «ای بی سی نیوز» مایک پنس معاون اول ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مصاحبه‌‌ای با این شبکه مدعی شد: ایران نباید اراده رئیس جمهور جدید امریکا را محک بزند. این کشور باید درباره اقدامات خصمانه و جنگ طلبانه خود تجدیدنظر کند.

پنس در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه کدام اقدامات ایران باعث تحریک ترامپ می‌شود مدعی شد برنامه موشکی و دفاعی ایران و حمایت از حوثی‌های یمن از جمله این اقدامات است.

او همچنین در مورد این که امریکا نسبت به اقدامات تحریک آمیز ایران چه واکنشی نشان خواهد داد نیز خاطر نشان کرد: همان طور که رییس جمهور  هم اذعان داشته همه گزینه‌ها از جمله اقدام نظامی بر روی میز است.

معاون اول دولت ترامپ در ادامه گفت: دولت ترامپ معتقد است برجام یک توافق بد است و هم اکنون در حال بررسی اقدام مقتضی علیه برجام است؛ اما در نهایت تصمیم با رئیس جمهور است.

او مدعی شد: رئیس جمهور طی روزهای آینده تصمیم خود را درباره برجام اتخاذ و در این‌باره با همه مشاوران خود از جمله وزیر خارجه و وزیر دفاع نیز مشورت خواهد کرد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران