• کد خبر : 132

مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه‌شنبه هفته آینده خود به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان می‌پردازد.

به گزارش "گفتمان"  همزمان با بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و همچنین آموزش و پرورش در دستور کار هفته آینده مجلس، نمایندگان چندین طرح و لایحه دیگر را نیز بررسی خواهند کرد.

تقاضای تحقیق و تفحص در مورد نحوه برخورد با کارگران معدن روستای آق دره

بر این اساس، تقاضای تحقیق و تفحص در مورد نحوه برخورد با کارگران معدن روستای آق دره تکاب، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این موضوع و همچنین گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مبنی بر رد تقاضای تحقیق تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت در جلسات علنی هفته آینده مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد روند اجرای برجام

همچنین بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد روند اجرای برجام (مبتنی بر تبصره یک قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام)، گزارش کمیسیون انرژی در مورد عدم اجرای بند (ب) ماده ۱۲۵ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه و تبصره ذیل آن (موضوع سند ملی راهبرد انرژی و برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور) و همچنین سوال احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم از وزیر نیرو در دستور کار پارلمان قرار دارد.

انتخاب سه نفر از نماینده به عنوان عضو در هیأت مرکزی نظارت بر امر انتخابات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین انتخاب یک نماینده با معرفی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور و انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون شورا‌ها و دو نفر از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ به عنوان عضو در هیأت مرکزی نظارت بر امر انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس با معرفی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی به عنوان عضو در هیأت مدیره موسسه خبرگزاری خانه ملت را در دستور کار دارند.

لوایح اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، اساسنامه سازمان فرهنگی-هنری فارسی زبانان (ایتا) موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در خصوص تأمین اجتماعی و عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان‌ها و مجامع علمی آسیا و همچنین لایحه موافقتنامه پاریس از جمله برنامه‌های کاری مجلس در جلسات علنی خواهد بود.

بر اساس این گزارش طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، طرح استفساریه رسیدگی به تشکیل هیأت حل اختلاف استان بر اساس ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران از دیگر دستورکارهای هفته آینده مجلس شورای اسلامی است.

بررسی طرح استسفاریه

همچنین طرح استفساریه در مورد رسمین یافتن جلسه هیأت حل اختلاف موضوع ماده ۷۹ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و طرح الحاق دو ماده به عنوان مواد ۱۹۲ مکرر یک و ۱۹۲ مکرر دو به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در جلسات علنی هفته آینده بررسی می‌شود.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران