• کد خبر : 134

وزیر کشور، روند پیشرفت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را خوب توصیف کرد.

به گزارش "گفتمان" عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: روند پیشرفت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خوب بوده، اما به طور کامل انتظارات تامین نشده و این به خاطر عقب ماندگی‌هایست که از قبل وجود داشته است.

وی اضافه کرد: امروز امنیت مهم‌ترین موضوع هر کشور بوده و در شرایط کنونی ایران اسلامی از امنیت خوبی برقرار است. در این میان مردم اساس امنیت پایدار هستند و آنان جنگ و انقلاب را اداره کردند و در مقابل تحریم‌ها ایستادند.

وزیر کشور با بیان اینکه هر چه داریم از مردم داریم، افزود: هم اکنون امنیت داخلی تقویت شده و اقتدار ما نیز در منطقه پایدار است، اگر هر کشوری بخواهد به آن‌ها کمک می‌کنیم چراکه وزن ما در معادلات بین‌المللی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی کشور از نگاه مقام معظم رهبری موضوع اقتصاد است، گفت: هم اکنون وارد یک حوزه وسیع کار اقتصادی شده‌ایم و اولویت اصلی کشور ما این موضوع است. دولت تدبیر و امید پیگیر این موضوع هست چراکه پیروان مقام معظم رهبری هستیم.

وزیر کشور بیان کرد: نسخه‌ای که مقام معظم رهبری برای شرایط حال دیده‌اند سیاست اقتصاد مقاومتی است و تمام کشورهایی که موفق شده‌اند انگیزه‌های بالایی داشته‌اند. رییس جمهور نیز مرتب مسائل را رصد می‌کند و دولت را مکلف می‌کند که از رهنمودهای مقام معظم رهبری پیروی کنند.

رحمانی فضلی ادامه اد: تامین مالی ما مستقیما از راه بودجه و بانک‌ها محقق می‌شود، باید سایر منابع را پیدا کنیم، پول‌هایی دست مردم است که باید جمع و در کارهای سرمایه‌گذاری هزینه شود. در این راستا باید مشاوران قوی بگیریم تا بتوانیم منابع را از داخل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در بحث گردشگری و ایجاد بازارهای جدید باید همه کمک کنند، افزود: تمام ظرفیت‌ها از جمله قرارگاه خاتم باید به کار گرفته شوند، این نهاد یادگار جنگ است و بدهی‌های زیادی به آن داریم اما همچنان به طور توا‌تر کار می‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ پروژه‌ای نخوابیده و همگی فعال هستند، افزود: گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی پایه اصلی است که مردم باید آن را باور کنند، کاری که انجام می‌شود مردم باید آن را باور کنند و دغدغه اصلی آن‌ها شود.

وی خاطرنشان کرد: قرار است ۳۱ شهرستان را به صورت ویژه برای اقتصاد مقاومتی ببینیم که شهرستان نورآباد یکی از آنهاست، سند توسعه شهری و روستایی باید برای آن دیده شود و به صورت جدی مصوبات آن را پیگیری کرد. اگر ردیف اعتباری نیز تعیین کنیم این شهرستان، ویژه دیده خواهد شد. کارهایی که به عهده وزارت است پیگیری خواهیم کرد و دیگر وزارت‌خانه‌ها را نیز رصد می‌کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در بعضی از شهرستان‌ها، دستگاه‌های اجرایی مصوبات و بخش نامه‌ها را مطالعه نمی‌کنند و سوالاتی از ما می‌پرسند که راهکار آن را بیان کرده‌ایم، استاندار مصوب کند تمام این بخشنامه‌ها و راهکار‌ها را بخوانند و مطالعه کنند. حضور و مشارکت جدی در اجرای دستورالعمل‌ها به ما ایده و نیرو می‌دهد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران