• کد خبر : 13614

شایعه سازان چشم دیدن پیشرفت صنعت خودرو را ندارند;

وزیر صنایع با بیان اینکه برای سرمایه گذاری بیشتر باید فضای کشور را آرام کرد، گفت: آرامش نخستین رکن سرمایه گذاری است لذا با دروغ، تهمت و ناسزا نمی‌توان کشور را اداره کرد.

به گزارش "گفتمان"

محمدرضا نعمت زاده صبح شنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد منطقه آزاد اقتصادی گرمسار در تهران ضمن بیان اینکه سرمایه گذاری امری حساس در جامعه است، ابراز داشت: ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری باید در اولویت دست اندرکاران و مسئولان استانی و کشوری باشد تا شاهد ترویج سرمایه گذاری باشیم.

وی افزود: سرمایه امر بسیار حساس و اقتصادی است که از کوچکترین ناملایمات می تواند هراس داشته باشد لذا باید زمینه های سرمایه گذاری را فراهم کرد.

عضو کابینه یازدهم با تاکید بر اینکه باید فضای کشور را آرام کرد، بیان داشت: دروغ، افترا و تهمت برای کشور آفت است، ناسزا می تواند ذهن افراد را تحت تاثیر قرار دهد لذا باید از آن پرهیز کرد.

نعمت زاده بیان داشت: در سال گذشته یک کمپین مجازی خودروی ایرانی نخریم توسط شبکه های مجازی با نیت افترا و تخریب آنچنان نقل محافل شد که به واقع تاثیر مخرب یک شایعه را تمام جامعه مشاهده کردند لذا بیان شایعه آسان است اما جمع کردن آن کار دشواری است.
 

وی افزود: افرادی در همان برهه دیدند که صنعت خودرو سازی ما امروز به صنعت پیشران چرخ های اقتصادی کشور بدل شده و اگر میزان رشد اقتصادی این صنعت را در مقایسه با سال قبل در نظر بگیریم از رشد خوبی برخوردار می شود، لذا این شایعات را به راه انداختند تا همه وجهه اقتصادی را تخریب کنند پس باید از این رفتارها به دور باشیم تا جامعه آرامش داشته باشد و در آن فضا می توانیم کار سرمایه گذاری را گسترش دهیم.
 
خدانکند مسئولان کشوری کم فروشی کنند!
 
محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن تجارت در حاشیه این همایش گفت: گاهی بعضی از دوستان فکر می کنند کار توسعه کار ساده ای بشمار می‌رود اما اینگونه نیست، به ویژه در کشوری که در حال توسعه بوده و 8 سال جنگ را پشت سر گذاشته است.

وی در ادامه افزود: از دست اندرکاران و مسئولان کشور می خواهم که با دل و جان خدمت کنند و بدون توجه به حقوق و مزایای عالی و نهاد نظارتی تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرند و خدانکند کم فروشی کنیم.

نعمت زاده تصریح کرد: ما در پی کسب سود از شهرک های صنعتی نیستیم و سودی که ازشهرک های تهران و شهر های بزرگ بدست می آید در مناطق محروم صرف می کنیم لذا ممکن است از شهرک های نزدیک تهران پول بیشتری بگیریم ولی تمام این سودها در مناطق محروم هزینه خواهد شد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران