• کد خبر : 14647

نماینده مردم اردکان گفت: اصلاح‌طلبان در تعلق خاطر به انقلاب و اندیشه حضرت امام(ره) و قانون اساسی و وفاداری به رهبری معظم انقلاب هیچگاه عقب‌تر از رقبایشان نبوده‌اند و این را کارنامه روشن آنان نشان می‌دهد

به گزارش "گفتمان"

محمدرضا تابش با تسلیت ایام رحلت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: امیدوارم که توفیق یابیم از او درس منزلت و ایفای نقش اجتماعی زن و درس به هم پیوستگی مسئولت‌های زن مسلمان به عنوان دختر، همسر، مادر را با حضور موثر در جامعه بیاموزیم و به برکت آنها از افتادن به ورطه تحجر و تفرقه دور شویم.

او افزود: سالگرد هفتم اسفند و حماسه انتخاب مردم برای مجلس دهم است. حماسه‌ای که نشان داد می‌توان با تکیه بر قدرت آگاهی و مشارکت شهروندان و تدبیر و وحدت سیاسی بر همه محدودیت‌ها غلبه کرد.

نماینده مردم اردکان گفت: از ملت فهیم و آگاه و رهبری معظم انقلاب اسلامی که بسترساز مشارکت گسترده مردم در انتخابات بودند و همه دست اندرکاران امر اعم از بخش‌های اجرا، نظارت و تامین نظم و امنیت و دولت محترم و شخص رییس‌جمهور که این حرکت مردم سالارانه ملت شریف را ساماندهی کردند، سپاسگزارم و به روح مجاهد نستوه و انقلابی مصلح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که نقش آفرینی مردم در همه امور وجهه همت‌شان بود، درود می‌فرستم.

تابش خاطرنشان کرد: هفتم اسفند که به تعبیر اقای عارف حماسه‌ای است از جنس دوم خرداد ٧٦ ، از آن رو مهم و ماندگار است که مهر تایید بر قدرت بی انتهای مردم، شدت وابستگی عاطفی و سیاسی جامعه به سید محمد خاتمی و پایگاه اجتماعی نیرومند اصلاح‌طلبان زد. تاییدی که روی دیگر آن بی فایدگی سیاست "حذف و دفع" بود.

او ادامه داد: هفتم اسفند نماد تقویت مناسبات اصلاح‌طلبان و دولت روحانی و ترمیم جایگاه رسمی جبهه اصلاحات در نظام هم بود. آرای معنادار منتخبان اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرای مردم در این روز و در دور دوم انتخابات به درستی نشان داد که نمی‌توان این نیروی پر ظرفیت اجتماعی را به حاشیه راند و نظام را از حضور تاثیرگذار آنان منع کرد.

تابش با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در تعلق خاطر به انقلاب و اندیشه حضرت امام(ره) و قانون اساسی و وفاداری به رهبری معظم انقلاب هیچگاه عقب‌تر از رقبایشان نبوده‌اند و این را کارنامه روشن آنان نشان می‌دهد که چگونه علیرغم هر جفایی همواره وفای به عهد کرده‌اند، گفت: درس مهم هفتم اسفند برای ما، قبول مسئولیت سنگین در شرایط جدید بود، درس از یاد نبردن نعمت مشارکت آگاهانه، نعمت وحدت سرمایه‌های اصلاحات و نعمت برخورداری از سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم.

نماینده مردم اردکان با بیان اینکه انتخاب شدن گام اول بود، گفت: اما گام بعدی تقویت مناسبات جمعی و تشکیلاتی در واقع اولویت ما در این یکسال و از این به بعد،سازماندهی و انسجام هر چه بیشتر فراکسیون امید و تدوین و اجرای استراتژی آن هم برای تنظیم روابط با سایر نیروها و فراکسیون ها و هم برای حمایت و پشتیبانی از دولت بوده و هست.

او با اشاره به اینکه ما از این پس هم با چهار وظیفه مشخص روبه رو هستیم، یادآور شد: در سطح "ملی" ؛کمک عملی به پیشبرد سیاست همبستگی و گفت‌گوی ملی و کمک به تفاهم و اجماع برای حل مشکلات و مسائل اساسی کشور و کاهش تهدیدهای اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی ، منطقه‌ای و بین‌المللی مطرح است.

تابش ادامه داد: در سطح "اجتماعی و سیاسی"، حضور فعال و موثر در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و تلاش برای مشارکت حداکثری شهروندان و رای بالای روحانی مطرح است.

او گفت: در سطح "اصلاحات"، مشارکت فعال در جهت وحدت هر چه بیشتر اصلاح‌طلبان و پیشبرد گفتمان اصلاحات با محوریت آقای خاتمی و شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و در سطح "مجلس"، تقویت نهاد‌ها و نقش های پایدار و مستمر فراکسیون امید و سازماندهی جمعی تلاش های همه اعضا ضروری است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران