• کد خبر : 14699

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تاکید کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، جبهه پایداری، تشکل یکتا و نامزد احتمالی مورد حمایت احمدی نژاد صرفا به قصد تخریب و کاهش سبد رای روحانی پای به انتخابات 96 می گذارند و خود می دانند که روحانی رییس جمهوری دو دوره ای است.

به گزارش "گفتمان"

عبدالله ناصری گفت: صرف نظر از این که تکثر، تعدد و تنوع نامزدهای اصولگرایان چقدر واقعی است باید واقعیت اصلی را در نظر گرفت و آن این است که جریانی که 10، 20 یا به تعبیری با دهها نامزد وارد رقابت با آقای روحانی می شود مخاطب چندانی در جامعه ندارد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اصولگرایان، صرف نظر از آن بخش عاقل و خردورز خود که در انتخابات سال 92 از روحانی حمایت کردند و در انتخابات سال 94 با اصلاح طلبان و دولت همراه شدند؛ با هر تعداد نامزد که بیایند به خاطر عملکرد گذشته خود در مجالس هشتم و نهم و دو دولت احمدی نژاد، مخاطب قابل توجهی در بین مردم پیدا نخواهند کرد.
ناصری تصریح کرد: آنها فقط به قصد ضربه زدن به دولت و شخص آقای روحانی در جریان تبلیغات انتخاباتی و مناظره ها نامزد و با دامن زدن به انتقادات سعی در مخدوش کردن افکار عمومی نسبت به دولت خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: البته دولت روحانی دچار نقایصی در عملکرد خود است. در برخی موارد دولت می توانسته است بهتر از این عمل کند اما ناکارآمدی بعضی از مدیران اجرایی ایشان، مانع شده است.
این فعال سیاسی همچنین گفت: از این مهم تر برخی از انتظارات مردم است که خارج از اختیارات و حیطه مسوولیت دولت روحانی بوده اما روحانی در این 3 سال و نیم گذشته نتوانسته است با ایجاد یک نظام اطلاع رسانی و اقناع کننده افکار عمومی، مردم را در این زمینه آگاه کند.
ناصری ادامه داد: با این وجود در نهایت باید به دولت یازدهم نمره قبولی داد، دستاورد بزرگی چون برجام، باز کردن فضای بین المللی و بیرون بردن کشور از انزوای سال های 84 تا 92 و تا حدی گشایش فضای اجتماعی و سیاسی داخلی؛ روحانی و دولتش را در مجموع موفق نشان داده است. 
وی تاکید کرد: جریان رقیب هم با علم به این واقعیت که روحانی رییس جمهوری دو دوره ای خواهد بود حداکثر تلاشش را می کند که در ایام تبلیغات با تخریب دولت، سبد رای ایشان را به حداقل برساند. جمنا، یکتا، جبهه پایداری و نامزد مورد حمایت احمدی نژاد سعی می کنند با یک کار سازمان یافته صرفا از رای روحانی بکاهند.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان یادآور شد:البته اتاق فکر، ستاد انتخاباتی و مدیریت دولت روحانی هم می تواند با برخی اقدامات از ریزش این‌ آرا جلوگیری کند، به طور مثال تغییر فرماندار اصفهان یکی از کارهای موثر در این زمینه بود. چرا که فرماندار سابق فردی متعلق به دولت گذشته بود که در این سه سال و نیم با اقداماتش باعث نارضایتی جدی حامیان دولت از خود شده بود.
عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان افزود: دولت سرانجام با یک اقدام سنجیده و انقلابی؛ طرفداران روحانی در این استان را با خود همسو و موافق کرد، باید اتفاقاتی مشابه در استان های تحت تاثیر اصفهان رخ دهد چرا که آرای مردم این استان ها تاثیر تعیین کننده ای بر سبد رای روحانی خواهند داشت.
به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار می شود.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران