• کد خبر : 1501

معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا میت رامنی را گزینه اصلی وزارت خارجه ترامپ خواند و گفت که خود او نیز تمایلش را برای این پست به ترامپ اعلام کرده است.

به گزارش "گفتمان" مایک پنس معاون رئیس جمهور منتحب آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت که میت رامنی، سناتور سابق جمهوریخواه، گزینه فعال تحت بررسی دونالد ترامپ برای صدارت بر وزارت خارجه آمریکا است.

میت رامنی که روز شنبه با دونالد ترامپ دیدار و گفتگو کرده بود، از منتقدان جدی ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی بود. وی گفته بود که ترامپ شارلاتان است و ترامپ نیز گفته بود که اگر در سال 2012 جای رامنی بود هرگز ار اوباما شکست نمی‌خورد.

پنس در این مصاحبه تاکید کرد که خود رامنی نیز تمایلش را برای این پست به ترامپ اعلام کرده است. 

با این وجود پنس تاکید کرد که گزینه‌های دیگری نیز مد نظر آقای ترامپ برای وزارت خارجه هستند اما دیدار آنها در روز شنبه بسیار خوب و گرم بود و من می‌دانم که رامنی یکی از گزینه‌های فعال برای این سمت است.

رامنی جمهوری‌خواه، سابقاً فرماندار ایالت ماساچوست بوده و در سال 2012 هم برای پست ریاست‌جمهوری کاندید شد که البته شکست خورد.

به غیر از رامنی، اسامی متعدد دیگری نیز به عنوان گزینه‌های مورد بررسی ترامپ برای این سمت مطرح شده است. «رودی جولیانی»، «جان بولتون»، «باب کورکر»، «زلمای خلیل‌زاد»، «نیوت گینگریچ» و اخیرا «نیکی هیلی» از جمله این افراد بوده‌اند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران