• کد خبر : 16643

معاون سیاسی اجتماعی استانداری:

معاون سیاسی اجتماعی استانداری گفت: انتخابات، رمز مشروعیت سیاسی و عامل صیانت از اقتدار ملی کشور است که انتقال مشروع قدرت را سامان می­‌دهد و یک پروژه ملی و اساسی است که در اجرای آن همه دستگاه‌ها طبق قانون باید بسیج شوند.

به گزارش "گفتمان"

 شهاب‌الدین چاوشی در آخرین جلسه شورای اداری سال 1395 گفت: سلام بر سیده زنان عالم زهرای مرضیه(س) که در آستانه ولادت افتخارآمیزش قرار گرفته­‌ایم و امیدواریم نور آن خیر کثیر همواره بر تمام حیات ما به خصوص در آستانه سال جدید پرتو افکند.

وی افزود: وقتی پیامبر بزرگوار ما از سلمان فارسی راجع به نوروز و سنت­های آن سؤال کرد و سلمان پاسخ داد، در نوروز، ما از دل­ها کینه ­ها را بیرون می­‌کنیم، خانه ­ها را مرتب می­‌کنیم و از همدیگر دیدار کرده و کدورت­ ها را بیرون می­‌ریزیم و...پیامبر فرمود، هر روزتان نوروز باد و ما به تأسی از آن پیامبر عظیم­ الشأن عرض می­‌کنیم هر روزتان با پرهیز از نافرمانی حق تعالی نوروز و عید باشد.

چاوشی گفت: نظام یک مجموعه و منظومه و سیستم است، بدون هماهنگی و ارتباط دقیق و منطقی بین ارگانیزم آن، این مجموعه ابتر و هدف مفقود خواهد بود. همه ادارات و سازمان­ ها برای تحقق نظم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شکل گرفته­ اند. علت ­العلل مشکلات مهم کشور ما ساختار اداری گسترده و عدم هماهنگی آن برای تحقق  هدف­ های اساسی نظام است.

وی گفت: دو وظیفه مهم دولت در قبال مردم 1- تأمین نظم و امنیت 2- ارائه خدمت و تلاش برای رفاه و آسایش عمومی جامعه است. بخشی از نهادها حاکمیتی است و مسئول بخش اول و بخش تصدی‌گری مسئول بخش دوم. استانداران و فرمانداران و بخشداران، سه منصب مهم حاکمیتی در قلمرو تقسیمات کشوری هستند که وظیفه برقراری نظم و امنیت عمومی را با کمک همه دستگاه­ های دولتی و مردم برعهده دارند.

چاوشی گفت: هر حرکتی که امروز مردم را از انقلاب و آینده کشور مایوس کند خدمت به دشمنان ایران اسلامی است. حفظ مردم در صحنه و تلاش برای جذب حداکثری جامعه از اهمّ وظایف همه مسئولان است.
امروز نقص در ارائه خدمت وبی توجهی به عملکرد زیرمجموعه مستقیماً هدف اصلی حاکمیت، (یعنی تأمین امنیت عمومی و اعتماد جامعه) را تحت­ الشعاع قرار می­‌دهد. پس انتظار طبیعی ما این است که فرمانداران و بخشداران را یاوران خود بدانید و مسئولیت قانونی آنها را که هماهنگی امور مختلف مربوط به حاکمیت و دولت در منطقه و نظارت بر حسن اجرای قانون است پاس بدارید براساس قانون و آخرین مصوبه شورای عالی اداری کشور هرگونه عزل و نصب در قلمرو استان و شهرستان باید با فرمانداران به عنوان نمایندگان ارشد حاکمیت هماهنگ شود.

وی ادامه داد: این امر سبب توفیق مجموعه شماست و عکس آن ناهماهنگی، نافرمانی و تمرد را در پی خواهد داشت که برای نظام اداری کشور سم مهلک است. همه باید حرمت جایگاه­ ها را نگه دارند اگر فرماندار و استاندار اعتباری نداشته باشند مطمئن باشید هیچ مدیری وزن و اعتبارش حفظ نخواهد شد. حتی اگر دستگاهی رابطه سلسله مراتبی با استاندار و فرماندار و خارج از قوه مجریه ندارد، ملزم به هماهنگی با تصمیمات کلی حکومت در منطقه است که متولی آن استاندار و فرماندار است و از قدیم گفته ­اند حرمت امامزاده را متولی نگه می­دارد و نمایندگان ارشد حاکمیت در قلمرو تقسیمات کشوری چنین وظیفه خطیری را برعهده دارند. تصمیمات استانداران و فرمانداران در شورای تأمین استان­ها و شهرستان­ها به منزله قانون است و بدون چنین اختیارات و ابزاری نقش حکومت و هماهنگی امور به انجام نمی­ رسد. تمرد و نقض سلسله مراتب قانونی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری گفت: نکته مهم دیگر آن است که هر اداره ­ای برای انجام خدمتی تشکیل شده است، باید مراقبت نمائید. پرسنل شما در ارائه خدمت به موقع به مردم از سهل ­انگاری و کارشکنی بپرهیزند مدیری که نمی­‌تواند بر زیرمجموعه خود تسلط داشته باشد بهتر است سنگر مسئولیت را به فرد اصلحی بسپارد. این نظام، نظام مقدسی است و به پای آن خون ­های مطهر فراوانی ریخته شده، اعتبار و حیثیت آن در میان مردم و دنیا نباید خرج ناکارآمدی و ضعف و بی ­کفایتی برخی از مدیران بشود.

وی ادامه داد: کاهش خسارت حدوداً 50 درصدی چهارشنبه سوری برای سیاستگذاران نشانه خوبی است. این موضوع نشان می دهد که اگر سیاست گذاری ها درست و اصولی باشد تاثیرات مثبت آن در جامعه دیده خواهد شد. مردم ما در سطحی از آگاهی و پختگی قرار دارند که امیدها را برای سیاست گذاری های اصولی و درست فراهم می کند.

وی گفت: اگر مردم در امور کشور دیده شوند به همان اندازه نیز رشد و اعتماد به نفس و اعتبار می یابند. و هر وقت مردم در حکومت پررنگ می شوند وزن نظام سیاسی سنگین تر می شود.

چاوشی گفت: و اما انتخابات، رمز مشروعیت سیاسی و عامل صیانت از اقتدار ملی کشور است که انتقال مشروع قدرت را سامان می­ دهد و یک پروژه ملی و اساسی است که در اجرای آن همه دستگاه ­ها طبق قانون باید بسیج شوند. انتخا بات شکوه همبستگی و زندگی توأم با مدنیت یک ملت است.

وی افزود: ورود بیش از 97 هزار نفر عامل اجرا و نظارت در سطح استان تهران نیازمند همکاری و هم فکری مستمر، آموزش و... طی دو ماه باقیمانده است و این کار عظیم نیازمند مشارکت و همکاری همه جانبه همه دستگاه­ ها و مدیران محترم استانی است.

وی با بیان اینکه ما در 6200 شعبه استان برای دو انتخابات مهم باید رأی بگیریم، گفت: این کار گسترده و مهم نیازمند همراهی و همکاری و هماهنگی است. همگی از هرگونه اقدامی که سبب نگرانی و دلسردی جامعه شود باید بپرهیزیم.

چاوشی با اشاره به اینکه در 19 شهر استان تهران شهرهایی که شوراهای آنها کرسی 7 و 9 نفره دارند انتخابات الکترونیک برگزار خواهد شد، گفت: کمیته­ های مختلف ستاد انتخابات، اعم از امنیتی، انتظامی، اطلاع­ رسانی، حقوقی و فن­‌آوری و پشتیبانی و استعلامات همگی در جهت تحقق این مهم فعال شده ­اند و نمایندگان دستگاه ­های مختلف در این کمیته­ ها باید فعالانه عمل و مشارکت کنند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران